Co się stało w Jonestown - Jeff Guinn

Co się stało w Jonestown

Jeff Guinn

42,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Wydawnictwo Poznańskie
ISBN
Data wydania maj 2021
Język: Polski
Czas: 21 godz. 47 min.
Rozmiar pliku: 2,6 GB
Zabezpieczenie: Znak wodny
42,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Kim był Jim Jones? Genialnym manipulatorem, szalonym guru, fałszywym prorokiem. Diabłem w ludzkiej skórze, który pociągnął ludzi za sobą wprost do piekła.
W listopadzie 1978 roku w Jonestown – wiosce zbudowanej i zasiedlonej przez ludzi, którzy uwierzyli w Jonesa i jego projekt Świątyni Ludu – w ciągu jednej nocy zginęło ponad 900 kobiet, mężczyzn i dzieci. Część z nich odebrała sobie życie dobrowolnie, spożywając cyjanek. Inni zostali do tego przymuszeni. Opinią społeczną wstrząsnęły wieści o izolującej się w dżungli sekcie, której paranoiczny przywódca powiódł swoich wyznawców na śmierć. Ale ta tragiczna historia zaczęła się dwadzieścia lat wcześniej, kiedy ambitny pastor postanowił zmienić świat na lepsze…
Porażający reportaż nagradzanego amerykańskiego dziennikarza śledczego, Jeffa Guinna, jest opowieścią o powolnym staczaniu się w szaleństwo. I o ludziach, którzy dla swojego guru zrobią wszystko.
Przyznaję, że dziwnie się czuję, poznając tło wydarzeń, o których rozmawiało się przy stole przez całe moje dzieciństwo […].
Jim Jones junior
Do bólu wciągająca, do bólu porażająca opowieść o błyskotliwym oszuście i jego bezbronnych ofiarach […]. Emanuje oso­bliwą – ośmielę się stwierdzić, że podob­ną jak Manson – magnetyczną siłą, która przeciąga czytelnika przez kolejne strony.
„The Boston Globe”
Jeff Guinn przedstawia chyba najpełniej­szy do tej pory obraz tragedii i człowieka, który za nią odpowiadał […]. W rezultacie powstał zatrważający portret zła – oraz pełne współczucia wspomnienie tych, któ­rzy dali się omamić destrukcyjnej chary­zmie Jonesa.
„The San Francisco Chronicle”

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »