Casanova. Krótka historia słynnego uwodziciela -

Casanova. Krótka historia słynnego uwodziciela

14,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-67563-60-4
Data wydania 20 maja 2024
Język: Polski
Czas: 1 godz. 39 min.
Rozmiar pliku: 80,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
14,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Nazwisko Casanova stało się synonimem namiętnego kochanka i bezpruderyjnego uwodziciela, jednak rzadko kto zna kulisy jego życia i zdaje sobie sprawę, że aktywność tego sławnego bawidamka dalece wykraczała poza ekscesy w damskich alkowach.

Bohater niniejszej publikacji kochał życie we wszystkich jego aspektach, uwielbiał piękne kobiety, lecz przede wszystkim pragnął posmakować świata, poznać jego różnorodność i czerpać przyjemności ukryte w jego różnych zakątkach. W epoce bez samolotów i autostrad przemierzał Europę od Madrytu aż po Petersburg, prowadząc awanturniczy tryb życia i zbierając bogatą kolekcję adoratorek. Podróże dawały mu także okazję do zdobywania wiedzy daleko wykraczającej poza standardy wyznaczone przez epokę, w której przyszło mu żyć. Niniejsza opowieść przybliża życie najsłynniejszego libertyna wszech czasów, a przy tym człowieka pełnego sprzeczności i tajemnic.

Na pytanie, jaki był Casanova, nie sposób znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Ten wszechstronnie utalentowany człowiek ceniący naukę i oświeceniowe idee, podejrzewany był o czary i nazywany szarlatanem. Jego liczne podróże stały się podstawą do pogłosek jakoby był szpiegiem. Dzięki sprytowi i inteligencji obracał się w sferach, które biorąc pod uwagę jego urodzenie, wydawały się dla niego nieosiągalne. A jednak dla przebojowego wenecjanina nie było rzeczy niemożliwych...