Bunt Kamila Martena - Irena Krzywicka

Bunt Kamila Martena

Irena Krzywicka

19,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-87-26-85534-0
Data wydania 29 marca 2021
Język: Polski
Czas: 6 godz. 17 min.
Rozmiar pliku: 749,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
19,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Warszawa, rok 1886. Kamil Marten kończy gimnazjum, ma zamiar kontynuować naukę na uniwersytecie. Chłopak jest zafascynowany ideą rewolucji, chce wstąpić do kółka socjalistycznego. Te same poglądy polityczne prezentuje śliczna Wisia Bohuszówna, która staje się sympatią Kamila.

Powieść polityczno-społeczna, która drobiazgowo portretuje rodzinę Martenów: wybuchową i nieczułą matkę, zaabsorbowanego własnymi sprawami ojca oraz czworo dzieci, z których każde samo boryka się z trudnościami związanymi z dorastaniem i kształtowaniem własnych losów.

Trzytomowy cykl opisujący historię rodziny Martenów na tle życia społeczno-politycznego w Warszawie końca XIX wieku.

Irena Krzywicka – pisarka, tłumaczka, publicystka, propagatorka działań na rzecz kontroli urodzeń, powszechności edukacji seksualnej i antykoncepcji. W swej twórczości nie stroniła od tematów związanych z seksualnością, co naraziło ją na ataki ze strony środowisk prawicowych oraz niektórych pisarzy. Podczas wojny współpracowała z AK, w latach 50. została radną miasta Warszawy. W 1962 roku wyjechała z kraju: najpierw do Szwajcarii, następnie do Francji, gdzie mieszkała już do końca swego życia. W 1992 roku opublikowała swoją ostatnią, a zarazem najbardziej popularną, książkę - „Wyznania gorszycielki”.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »