Bronisława Piłsudskiego pojedynek z losem - Jerzy Chociłowski

Bronisława Piłsudskiego pojedynek z losem

Jerzy Chociłowski

50,00 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 9788367718257
Data wydania 10 czerwca 2023
Język: Polski
Czas: 4 godz. 55 min.
Rozmiar pliku: 236,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
50,00 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Niezwykle barwna biografia fascynującego człowieka – Bronisława Piłsudskiego, brata Marszałka. Był zesłany na Sachalin za udział w zamachu na cara. Tam z pasją zajął się badaniem tajemniczej kultury Ajnów, wśród których zaczął żyć. Po powrocie cierpiał niedostatek i czuł się niezrozumiany. W końcu zgnębiony, schorowany i osamotniony popełnił samobójstwo, pozostawiając po sobie bogatą spuściznę etnograficzną, która do dziś budzi szacunek i zdumienie.

Jerzy Chociłowski – absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Polski reporter, tłumacz, ostatni redaktor naczelny miesięcznika „Kontynenty”. Współpracował z „Rzeczpospolitą”, „Polityką” i „Histmagiem”. Interesuje się biografiami niezwykłych postaci II RP.

Polecamy również biografie o Edwarda Raczyńskiego - dyplomata, prezydent na uchodźstwie, poeta i wizjoner – które długie, ponad stuletnie życie mogłoby posłużyć za scenariusz do niejednego filmu o polskiej historii.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »