Bolesław Chrobry. Puszcza - Antoni Gołubiew

Bolesław Chrobry. Puszcza

Antoni Gołubiew

39,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Aleksandria
ISBN 9788367501101
Data wydania 5 grudnia 2022
Język: Polski
Czas: 20 godz. 2 min.
Rozmiar pliku: 976,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
39,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Pierwszy tom cyklu powieści historycznych o początkach polskiej państwowości.

Człowiek zrodził się w puszczy. I tam też zrodziło się państwo polskie, którego wzrastającej potęgi dopatrywać należy się przede wszystkim w ludziach śmiałych, silnych  i odpornych na niebezpieczeństwa. Taki jest książę Mieszko, i takim ma się stać jego pierworodny syn, Bolesław.

To opowieść o młodym człowieku, który po powrocie do kraju przodków, musi udowodnić swoją wartość. Ale to także opowieść o codziennym życiu wielu ludzi od prostego raba i odważnego rycerza do bywałego w świecie kapłana nowej wiary. Do tej pory mogli liczyć tylko na siebie, a dzięki zaczątkom państwowości otrzymali niespodziewane wsparcie i ochronę przed zaborczymi sąsiadami i bezwzględnymi Wikingami.

Burzliwe losy rodu Śliźniów, postawionych przed koniecznością walki z najazdem obcego im ludu, polityczne kulisy  rodu Piastów, konflikt pomiędzy starym i nowym porządkiem świata – wszystko to składa się na bogatą i pełną życia lekcję historii.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »