Babilon. Kryminalna historia kościoła - Artur Nowak

Babilon. Kryminalna historia kościoła

Artur Nowak

42,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Agora
ISBN 978-83-268-4067-8
Data wydania 28 września 2022
Język: Polski
Czas: 7 godz. 10 min.
Rozmiar pliku: 352,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
42,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

SODOMA I GOMORA TO MIASTA ZEPSUCIA I MORALNEJ DEGRENGOLADY, BABILON TO SYMBOL ZNIEWOLENIA.

Współczesnym więzieniem wierzącego człowieka jest kościelny system, który niemal od zarania służy interesom spasionej hierarchii. Perfidia polega na tym, że żywi się on człowiekiem. Nie chodzi tylko o wyzysk i pazerność. Kościół żywi się poczuciem winy jednostki, strzegąc „jedynej słusznej” recepty na życie. Ma nią być ślepe posłuszeństwo i pokora.

Trzymając się faktów, autorzy kreślą kryminalną historię Kościoła, który łupił i mordował ofiary kolonialnej opresji w Kanadzie, przyuczał kobiety w Irlandii do kultury gwałtu, cynicznie wmawiał ustami „świętej” matki Teresy, że cierpienie uświęca, więc nie należy go uśmierzać, prześladował gejów dehumanizującym ich głosem kościelnych liderów uciekających często przed własną tożsamością seksualną.

Audiobook „Babilon” pokazuje też Kościół skorumpowany przez ludzi władzy, uwikłany w wojny polityczne, zalękniony wizją synodu, w którym wierni na równi z kapłanami decydują o jego kształcie. Wreszcie Kościół, który nienawidzi kobiet.

Nie jest to jednak książka antykościelna ani antyreligijna. Podobnie jak Frederic Martel w „Sodomie”, a wcześniej Obirek i Nowak w „Gomorze”, autorzy piętnują przede wszystkim zakłamanie kościelnych urzędników w przekonaniu, że pomoże to oczyścić sam Kościół i pozwoli mu odzyskać wiarygodność.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »