Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Drugie życie doktora Murka - Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Drugie życie doktora Murka

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
ISBN: 978-83-7779-015-1
Język: Polski
Data wydania: 17 czerwca 2010
Liczba stron: 265
Rozmiar pliku: 574,6 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
29,90 zł
Nasza cena:
10,90 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI

Kontynuacja losów doktora Murka, który wyrzucony z pracy za rzekome powiązania lewicowe, stacza się po drabinie społecznej na sam dół. Ima się przeróżnych zajęć, ale nędza nieubłaganie degraduje go. Wreszcie ulega namowom kumpli poznanych w noclegowniach i bierze udział w napadzie. Jednak, mimo wszystkich doznanych ze strony społeczeństwa krzywd, Murek nie potrafi przeobrazić się w bandytę.

Ukrywając się wpada na pomysł, że mógłby zarabiać na życie przepowiadaniem przyszłości. Okazuje się, że ma do tego naturalny talent i zaczyna robić karierę jako mistrz okultyzmu. W pewnym momencie jego głównym klientem staje się Seweryn Czaban. To jego dom był celem napadu, w którym wziął udział Murek.

Czaban zafascynowany możliwościami wróżbity, w które święcie wierzy, staje się siłą wciągającą byłego urzędnika w wir, nie zawsze uczciwych, interesów. Czy tym razem okaże się to droga w górę?

Zadziwiające, jak bardzo powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, jednego z najbardziej poczytnych pisarzy międzywojennej Polski, są nadal aktualne. Kryzys, zwolnienie z pracy pod fałszywym pretekstem, niemożliwość odnalezienia się w nowej sytuacji, obłuda dawnych przyjaciół – wszystko to równie dobrze wpisuje się w dzisiejszą naszą rzeczywistość.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »