Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach - Paweł Czado

Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach

Wydawnictwo: Agora
ISBN: 978-83-268-2033-5
Język: Polski
Data wydania: 13 września 2017
Liczba stron: 441
Rozmiar pliku: 25,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
34,99 zł

Dostępne formaty plików:

PDF

„Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach” aż skrzy się od nieznanych wcześniej anegdot i opowieści. Autor spędził wiele godzin w archiwach, przejechał pół Europy, żeby porozmawiać z legendarnymi piłkarzami i napisał niezwykłą książkę. To nie tylko historia sukcesów jednego z najlepszych klubów piłkarskich Europy. To także niesamowita opowieść o czasach, gdy brakowało wszystkiego, a w walce o największe trofea musiała wystarczyć siła charakteru, brawura i niczym nie skrępowana radość z gry.

„Wszyscy wiemy, że Górnik Zabrze to legenda polskiego i europejskiego futbolu, 14-krotny mistrz Polski, 6-krotny zdobywca Pucharu Polski, a także jedyny klub, który wystąpił w finale europejskich rozgrywek. Wciąż mamy w pamięci pojedynek z Manchesterem City na wiedeńskim Praterze. Do dziś przeżywamy niezwykłą dramaturgię niezapomnianych spotkań z AS Roma. Pragniemy, aby Górnik Zabrze nawiązywał do tych wspaniałych tradycji. Książka o niezwykłej historii klubu jest doskonałą lekturą, której – w co głęboko wierzę – towarzyszyć będą sportowe emocje zapewniane przez zabrzańską drużynę” – Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza

„Paweł Czado opowiada o ludziach, którzy tworzyli wielkiego Górnika, a to właśnie ludzie zawsze byli i są największą wartością tego klubu. Urzeka mnie, że pewne zwyczaje się nie zmieniają, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wielki Ernest Pohl zakładał się z kolegami o czekoladę, że na dziesięć strzałów osiem razy trafi w ręcznik zawieszony na poprzeczce. Ręcznik spadał aż... dziewięć razy. Dziś w mojej drużynie obserwuję u piłkarzy podobne zachowania, przekomarzanki, zakłady. Rywalizacja napędza ten klub. Jestem dumny, że mogę być jego częścią” – Marcin Brosz, trener Górnika Zabrze

O Autorze:
Paweł Czado – od 1993 roku dziennikarz „Gazety Wyborczej” w Katowicach, a od 17 lat – szef jej działu sportowego. Mecze Górnika Zabrze ogląda od 1986 roku.

Partner: Klub sportowy Górnik Zabrze
Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Ekstraklasa.pl, Sportowaksiążkaroku.pl

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »