Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Miesięcznik "W drodze" nr 514 - Opracowanie zbiorowe

Miesięcznik "W drodze" nr 514

Wydawnictwo: W drodze
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 1 czerwca 2016
Liczba stron: 132
Rozmiar pliku: 1,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
16,00 zł
Nasza cena:
12,00 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB

O osobach transseksualnych rzadko można przeczytać w prasie specjalistycznej czy katolickiej, a są one obecne w Kościele. Podejmujemy ten kontrowersyjny temat. Próbujemy zrozumieć czym jest dramat osób, dla których własne ciało jest obce i czy operacja zmiany płci usuwa to poczucie?

Siostra prof. Barbara Chyrowicz z KUL  porządkuje podstawowe pojęcia: kiedy mówimy o transseksualizmie, kiedy o transwestytyzmie czy androginizmie? Na czym polega operacja zmiany płci? Jakimi kryteriami kierują się lekarze i sąd przy decyzji o zmianie płci? Stanowisko Kościoła w sprawie transseksualizmu przybliża ks. prof. Piotr Morciniec, wyjaśnia m.in. czy osoba po korekcie płci może przystępować do sakramentów, czy może zostać rodzicem chrzestnym, czy będzie mogła zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Mówi jakiej postawy wobec osób transseksualnych wymaga od nas Ewangelia. O tym, co przeżywa osoba transseksualna i jej najbliżsi przeczytamy w poruszającym reportażu Katarzyny Kolskiej. W spotkaniu z ludzkim cierpieniem często na bok odchodzą pytania o normy, przyczyny, rozwiązania.

Ostatnio powrócił temat ustawy antyaborcyjnej. Propozycje liberalizacji prawa, jak i jego zaostrzenia spotkały się z odrzuceniem przez władzę ustawodawczą. O tym, czy mamy bronić tzw. „kompromisu aborcyjnego” za wszelką cenę, czy katolik może głosować przeciw zaostrzeniu obecnego rozwiązania – piszą: moralista Robert Plich oraz prawnik prof. Marek Andrzejewski.

W numerze również: rozmowa z wieloletnim trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej Antonim Piechniczkiem. Szkoleniowiec próbuje odpowiedzieć na pytanie dlaczego nasze drużyny nie odnoszą ostatnio sukcesów i czy możemy się spodziewać dobrych wyników na Euro 2016 w Paryżu.

W cyklu „Dominikanie znani i nieznani”, Guido Vergauwen OP, prowincjał szwajcarskich dominikanów i były rektor uniwersytetu we Fryburgu, opowiada o życiu uniwersyteckim. Przekonuje, że teologia jest najlepszą ochroną przed fundamentalizmem bo dzięki niej można dokonać przejścia między wiarą i rozumem.

Ponadto: Szymon Popławski OP o modlitwie Ojcze Nasz, Mateusz Przanowski OP o chrześcijańskiej roztropności oraz recenzje kulturalne, felietony i komentarze do niedzielnych czytań.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »