Strona główna » Księgarnia » eBooki » Poezja » Wszystkie nasze pozycje
Wszystkie nasze pozycje - Piotr Sitnik

Wszystkie nasze pozycje

Wydawnictwo: Psychoskok
ISBN: 978-83-7900-602-1
Język: Polski
Data wydania: 19 maja 2016
Liczba stron: 31
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 12,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Piotr Sitnik  w formacie MOBI Pozostałe formaty:


„Wszystkie nasze pozycje” Piotra Sitnika to zbiór wierszy, w których autor skupia się na kruchości więzi międzyludzkich, meandrach psychiki człowieka zmęczonego codziennością, a także w zawoalowany sposób wyraża zniesmaczenie wydarzeniami politycznymi.

Od gorzkich historii z dzieciństwa poprzez ulotne wybuchy euforii po rozczarowanie światem ludzkich uczuć, kończąc na ucieczce w świat wyimaginowany – autor zabiera czytelnika w podróż po skrajnych emocjach. Utrata przyjaciela, metamorfoza ukochanej osoby, alienacja istotnych grup społecznych na scenie politycznej, zabieranie głosu mniejszościom, kapryśne podejście do seksu i ludzkiej fizjologii – w tym maglu sprzecznych nastrojów uwypuklony zostaje wszędobylski sceptycyzm i ironia, celebracja śmieszności i ułomności wszystkiego, co ludzkie.

Inne tematy poruszane w tomiku przez Piotra Sitnika to m.in.: krytyka rozwoju umysłowego współczesnego pokolenia, krytyka nurtów myślowych deklarujących odkrycie odpowiedzi na najważniejsze pytania ludzkiego istnienia i tęsknota za lepszym życiem, które trudno zdefiniować w obliczu braku odpowiednich punktów odniesienia.