Strona główna » Księgarnia » eBooki » Obyczajowe » Młody Bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk
Młody Bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk - Anka Mrówczyńska

Młody Bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk

Wydawnictwo: Psychoskok
ISBN: 978-83-7900-460-7
Język: Polski
Data wydania: 14 października 2015
Liczba stron: 483
Rozmiar pliku: 2,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 24,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Anka Mrówczyńska  w formacie PDF Pozostałe formaty:


„Młody Bóg z pętlą na szyi” Anki Mrówczyńskiej to intymna i wstrząsająca opowieść o dwudziestosiedmiolatce z pogranicznym zaburzeniem osobowości borderline.

To historia w formie dziennika pisanego w szpitalu psychiatrycznym. Przedstawia losy pogrążonej w depresji, nadużywającej alkoholu i okaleczjącej się dziewczyny, mającej dość pracy na stanowisku robotnika. Nasilające się myśli samobójcze i kolejne dwie próby skłaniają ją do poszukania profesjonalnej pomocy. To, co udaje się jej dostać, nie wystarcza. Rozpoczyna terapię na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic. Stamtąd zostaje przeniesiona na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego. W szpitalu przez większość czasu zajmuje się spisywaniem swojego życia wewnętrznego. Swoją osobowość postrzega jako podzieloną na pięć części, gdzie każda z nich ciągnie na swoją stronę. W dziewczynie walczą ze sobą chęć życia oraz pragnienie śmierci.

Czytając tę książkę przenosimy się do świata wewnętrznego narratorki. Poznajemy jej myśli, obawy, rozterki. Dzięki licznym analizom, spoglądamy na świat jej oczami. Ta lektura obudzi w czytelniku emocje, jakie kłębią się w osobie desperacko walczącej o swoje życie – ze sobą samym. Poznaj dylematy, z jakimi zmaga się ktoś, kto czuje silny przymus niszczenia siebie, choć tak bardzo kocha życie.