Strona główna » Księgarnia » eBooki » Biografie » Prymas Wyszyński nieznany. Ojciec duchowy widziany z bliska
Prymas Wyszyński nieznany. Ojciec duchowy widziany z bliska - Bronisław Piasecki

Prymas Wyszyński nieznany. Ojciec duchowy widziany z bliska

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
ISBN: 978-83-8043-129-4
Język: Polski
Data wydania: 6 maja 2016
Liczba stron: 121
Rozmiar pliku: 4,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 29,90 zł
Nasza cena: 21,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Bronisław Piasecki w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Wspomnienia ks. Bronisława Piaseckiego, ostatniego kapelana Prymasa Stefana Wyszyńskiego, a tym samym człowieka należącego do liczącego zaledwie kilka osób kręgu najbliższych współpracowników Kardynała – to książka absolutnie unikatowa. Przede wszystkim przynosi wiele historii dotychczas nieznanych i nigdy niepublikowanych: począwszy od przedwojennej działalności ks. Wyszyńskiego, przez posługę biskupa lubelskiego i pierwsze lata Prymasostwa, okres aresztowania i Millenium – aż po lata 70. i czas „Solidarności”.

Poznajemy m.in. kulisy watykańskich rozmów kard. Wyszyńskiego czy przebieg spotkań w cztery oczy z najwyższymi włodarzami PRL, Władysławem Gomułką i Edwardem Gierkiem. Książka ta stanowi niezwykle cenne uzupełnienie nie tylko biografii Prymasa Tysiąclecia, ale także historii Polski i Kościoła w XX wieku.

Pod wieloma względami to również korekta stereotypowych wyobrażeń, kim i jaki był kard. Wyszyński. Jednocześnie stanowi klarowną syntezę jego myśli o Kościele i Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem okresu milenijnego.