Strona główna » Księgarnia » eBooki » Proza » Tak się złe zaczyna
Tak się złe zaczyna - Tomasz Pindel, Javier Marias

Tak się złe zaczyna

Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7999-538-7
Język: Polski
Data wydania: 25 maja 2016
Liczba stron: 566
Rozmiar pliku: 1,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 33,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Tomasz Pindel, Javier Marias w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Niezwykle subtelna i wielopoziomowa opowieść o sprawach tak intymnych, że poruszanych jedynie szeptem.

Tętniący życiem Madryt lat 80. XX wieku. Juan de Vere, młody mężczyzna opowiadający tę historię, otrzymuje od Eduardo Muriela, reżysera filmowego, zadanie. Ma się przyjrzeć przeszłości doktora Jorgego Van Vechtena, przyjaciela reżysera, krążą o niej bowiem niepokojąco niepochlebne plotki. Ma również podjąć próbę uzyskania od niego pewnych informacji.

Juan do misji przystępuje z właściwą młodemu wiekowi nadgorliwości i tak staje się świadkiem małżeńskich potyczek Eduardo i Beatriz. Poznaje ich dziwną i nierówną relację, wnika w zagadkową przeszłość. Odkrywa, że sprawiedliwość zawsze naznaczona jest osobistym urazem i nigdy nie jest bezinteresowna, a każde wybaczenie lub kara – obojętnie indywidualne czy zbiorowe – ma charakter arbitralny.

Oryginalna opowieść o pożądaniu, które przezwycięża skrupuły, o lojalności i szacunku oraz o tym, że na rzeczywistość zawsze patrzy się wybiórczo – tylko czasem z własnego wyboru.

„Pod względem błyskotliwej i zniewalającej inteligencji Marías nie ma sobie równego i w prozie może osiągnąć wszystko. Nic dziwnego, że ciągle wymienia się go w kontekście Nagrody Nobla”. Kirkus Reviews