Misja w Paryżu - Alan Furst, Krystyna Warchał

Misja w Paryżu

Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7999-609-4
Język: Polski
Data wydania: 11 maja 2016
Liczba stron: 648
Rozmiar pliku: 1,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 31,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Alan Furst, Krystyna Warchał w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Kolejna znakomita powieść autora bestsellerowych Szpiegów w Warszawie!

Dwa kontynenty, które wpłynęły na życie jednego człowieka.

Pełna perfekcyjnie dopracowanych szczegółów historycznych, trzymająca w napięciu i niesamowicie urokliwa opowieść tocząca się w przedwojennym Paryżu.

Urodzony w Wiedniu w rodzinie inteligenckiej Fredric Stahl, amerykański aktor filmowy, w wieku szesnastu lat ucieka na morze, a fale doprowadzają go do dalekiej Ameryki. Tam, dzięki niezwykłemu urokowi i czarującej aparycji, odziedziczonym zapewne do europejskich przodkach, szybko staje się gwiazdorem kina i bożyszczem kobiet.

Jesienią 1938 roku Stahl wyrusza w podróż do Paryża, by kręcić nowy film. Ale decyzja o rozpoczęciu prac nad produkcją wydaje się czystym szaleństwem – wojna wisi w powietrzu, a narastający na całym świecie niepokój zaczyna przenikać nawet do aktorskiego światka.

Wkrótce po przybyciu do stolicy Francji Stahl zostaje wciągnięty przez międzynarodową organizację szpiegowską w sieć tajnych operacji. W końcu jako przybysz z neutralnej Ameryki i światowej sławy aktor, swobodnie podróżujący po całej Europie, może okazać się bardzo użyteczny…