Strona główna » Księgarnia » Miesięcznik "W drodze" nr 513

Kategorie ebooków

Miesięcznik "W drodze" nr 513 - Opracowanie zbiorowe

Miesięcznik "W drodze" nr 513

Wydawnictwo: W drodze
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 2 maja 2016
Liczba stron: 139
Rozmiar pliku: 955,5 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 16,00 zł
Nasza cena: 12,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Opracowanie zbiorowe  w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Wszyscy chcemy kochać, a jeszcze bardziej – chcemy być kochani. Czy miłość może być jednak toksyczna? O złych relacjach, granicach i przemocy w związkach opowiada ks. Grzegorz Kudlak, psycholog i psychoterapeuta. Brytyjska psychoterapeutka, Sue Gerhardt (Znaczenie miłości. Jak uczucia wpływają na rozwój mózgu) zwraca uwagę na to, jak bardzo dzieci potrzebują bliskości i przytulania. Dariusz Piórkowski SJ pisze o przykazaniu miłości nieprzyjaciół - na czym ma w praktyce polegać? kto jest naszym nieprzyjacielem?

Drugim tematem wydania jest ekumenizm. Marek Blaza SJ tłumaczy, na czym polegają różnice dogmatyczne i polityczne pomiędzy Kościołami katolickim i prawosławnym. Wojciech Surówka OP zastanawia się jak daleko jesteśmy na drodze do jedności z prawosławiem. Maciej Biskup OP przybliża Kościoły chrześcijańskiego Orientu.

Ponadto w numerze: Michał Nogaś z radiowej Trójki opowiada o czytaniu książek: w ciągu roku czyta aż ok. 300 tytułów; reportaż o dominikańskim sanktuarium maryjnym w Gidlach, w którym od 500 lat czczona jest słynąca cudami maleńka figurka Matki Bożej; sylwetka średniowiecznego dominikanina Jana Falkenberga, autora donosów na Władysława Jagiełłę i Polaków. Mateusz Przanowski OP zastanawia się czy przywiązanie do doktryny Kościoła można nazwać faryzeizmem. Poza tym - jak zwykle - recenzje kulturalne, felietony i komentarze do niedzielnych czytań z Pisma Świętego.