Nowy car - Andrzej Ferenc, Maciej Potulny, Steven Lee Myers

Nowy car

Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7999-718-3
Język: Polski
Data wydania: 30 marca 2016
Czas: 25 godz. 41 min.
Rozmiar pliku: 1,4 GB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 34,00 zł
Wybrany format: Audiobook  - Andrzej Ferenc, Maciej Potulny, Steven Lee Myers w formacie MP3


Napisana z wielkim rozmachem, kompletna biografia aktualnego prezydenta Rosji, która śledzi jego losy od spowitego tajemnicą, pozbawionego wygód dzieciństwa aż do dzisiejszych czasów, kiedy jest jednym z najbardziej konsekwentnych i nieodgadnionych przywódców we współczesnej historii świata. Jej autorem jest były szef moskiewskiej redakcji „The New York Timesa”.

W porywającej opowieści o tym, w jaki sposób Putin zdobywał kolejne szczeble władzy, by w końcu zostać prezydentem Rosji, Steven Lee Myers wspomina jego najmłodsze lata przeżyte w skrajnej nędzy w Leningradzie, awanse w hierarchii KGB i wreszcie pełnię władzy. Towarzyszące jego karierze, znane czytelnikowi wydarzenia, takie jak zamach 11 września, wojna w Gruzji w 2008 roku, aneksja Krymu w 2014 roku czy też wciąż trwający konflikt na Ukrainie, zostały ukazane z zupełnie nowej perspektywy.

Książka napisana jest przystępnym językiem i poparta bogatym materiałem źródłowym, adresowana dla  wszystkich tych, których interesuje świat, i chcą się dowiedzieć, co nowo odzyskana asertywność Rosji może znaczyć dla jego przyszłości.