Strona główna » Księgarnia » eBooki » Hobby » Kuchnia » Kalicińscy od kuchni
Kalicińscy od kuchni - Małgorzata Kalicińska

Kalicińscy od kuchni

Wydawnictwo: Burda Książki
ISBN: 978-83-8053-119-2
Język: Polski
Data wydania: 27 kwietnia 2016
Liczba stron: 0
Rozmiar pliku: 16,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 34,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Małgorzata Kalicińska w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Rodzinna podróż po krainie smaków

 

W książce Kalicińscy od kuchni Małgorzata Kalicińska, autorka bestsellerów, oraz jej brat Mirosław Kaliciński, pasjonat gotowania i smakosz, zabierają czytelników w podróż po krainie smaków.

Prócz pełnych pasji opowieści o jedzeniu, czytelnik znajdzie tu kilkadziesiąt wyjątkowych przepisów. Każdy z nich wielokrotnie przetestowany przez rodzeństwo Kalicińskich, ludzi, dla których życie musi być pełne smaku.

Można zaryzykować stwierdzenie, że kucharz jest najstarszym zawodem świata. Życie ludzi zawsze było związane z kuchnią. Każdy przepis ma swoje korzenie, uwarunkowania obyczajowe, religijne czy klimatyczne. Czasem przepisy powstają dość przypadkowo. Historia kuchni jest bardzo ciekawa, bo same przepisy to tylko technologia.

Staraliśmy się przedstawić różne anegdoty związane z niektórymi poradami kulinarnymi. Pasjonuję się nimi, a galeria smakoszy to zaiste byłaby parnasem ludzi szeroko pojętej sztuki. Nie tylko celebryci dawni (obecni na diecie), ale i my, smakosze, codziennie tworzymy tę historię. Ileż odnośników i anegdot w literaturze, zwłaszcza we francuskiej. Zachęcam do szerszego spojrzenia na historię strawy naszej codziennej. Anthelme Brillat-Savarin, autor uroczej Fizjologii smaku, mawiał, że zapraszając gości, tworzymy teatr, w którym jesteśmy autorem, aktorem i widzem. Nic dodać nic ująć, Panie Sędzio!

Mirosław Kaliciński