Strona główna » Księgarnia » eBooki » Literatura faktu » Tygrys z okolic świątyni oraz inne opowieści o ludojadach z Kumaonu
Tygrys z okolic świątyni oraz inne opowieści o ludojadach z Kumaonu - Jim Corbett, Roman Sikora

Tygrys z okolic świątyni oraz inne opowieści o ludojadach z Kumaonu

Wydawnictwo: Atra World
ISBN: 978-83-65443-07-6
Język: Polski
Data wydania: 6 kwietnia 2016
Liczba stron: 155
Rozmiar pliku: 2,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 34,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Jim Corbett, Roman Sikora w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Ten zbiór opowiadań jest właściwie jedną historią starej jak świat pierwotnej walki, której stawką jest ludzkie życie. To także ukazany z kilku perspektyw swoisty portret ludojada – począwszy od motywów ludożerczej aktywności zwierzęcia poprzez jego tryb życia, kryjówki i zwyczaje, po jego mocne strony  i słabości. To wreszcie świadectwo prawdziwego człowieczeństwa – wrażliwości i troski, pokory i poświęcenia, odwagi i wytrwałości.

„Oto prawdziwy Corbett. Tygrys z okolic świątyni to rozkosz dla zmysłów. Pisarz doskonale zdawał sobie sprawę, jak niszczący wpływ na dżunglę ma człowiek i jego działalność. Jesteśmy mu wdzięczni mu za to, że zabrał nas ze sobą w podróż do świata, jakim były Indie jeszcze dwa pokolenia temu”.

„The Indian Express”.

Jim Corbett był najsławniejszym łowcą ludojadów. Pomiędzy 1907, a 1938 rokiem słynny myśliwy upolował 19 tygrysów i 14 panter. Wszystkie były ludożercami siejącymi postrach wśród mieszkańców indyjskich wiosek. Oblicza się, że zastrzelone przez Jima Corbetta drapieżniki zabiły w sumie ponad 1500 osób.

Spis treści

Tygrys z okolic świątyni

Ludojad z Muktesaru

Ludojad z nad rzeki Panar

Ludojad z Chuka

Ludojad z Taila Des

Epilog