Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Szczęściara - Monika Lechowicz-Ziółkowska

Szczęściara

Wydawnictwo: Poligraf
ISBN: 978-83-7856-987-9
Język: Polski
Data wydania: 25 kwietnia 2016
Liczba stron: 112
Rozmiar pliku: 1,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
26,00 zł
Nasza cena:
18,00 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI

Monika Lechowicz-Ziółkowska
Dziecko dwóch światów: córka rozpieszczonej „za sanacji” dziewczyny, co pod nosem Niemców nosiła partyzantom broń, i chłopaka okradzionego ze swej ojczyzny, „zahartowanego” na Syberii, co wracał do swej Polski, idąc szlakiem bojowym aż do samego Berlina. Jeśli przyjąć, że gdyby nie wojna, tych dwoje nigdy by się nie spotkało, dziecko to nie wzrastałoby w domu, w którym ścierały się ze sobą jakże różne wspomnienia i tęsknoty, fascynacje i uprzedzenia, lęki i obawy… Z rodzinnego domu poetka wyszła w świat bogato obdarzona, i po mieczu, i po kądzieli. Jak sama pisze: „Od ojca dostałam hart życia, szacunek do pracy, obowiązku i wielką ciekawość świata. Od matki – radość życia, wrażliwość na piękno tego świata i otwarcie na drugiego człowieka”.
Z urodzenia Ślązaczka: urodziła się i pierwsze 18 lat życia spędziła w Katowicach. Tu wprawdzie bywała czasem nazywana „gorolką”, co nie miało jednak większego znaczenia…
Z wyboru krakowianka: studiowała psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kraków pozostał na zawsze w jej sercu – tu stawiając pierwsze kroki w dorosłość, poznała słodko-gorzki smak życia.
Z zakochania Mazurka: ta szalona wodniaczka i wakacyjny ornitolog co roku ucieka nad jeziorne wody.
Z ciekawości psycholog: poznała wiele twarzy człowieczeństwa. Pracowała z młodocianymi przestępcami, z niepełnosprawnymi i osieroconymi dziećmi, a także z zagubionymi w życiu dorosłymi. Przez kilkanaście lat wykładała psychologię na uniwersytecie. Aktualnie jest konsultantem w wojsku oraz biegłym sądowym.
Z pasji poetka i melomanka: odkąd pamięta, opisuje wierszem świat cały. Kocha taniec i muzykę: Orffa, Corellego, Vivaldiego, Piazzolli… Ale najbardziej uwodzi ją od lat stary, dobry jazz…

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »