Strona główna » Księgarnia » eBooki » Popularnonaukowa » Zdrowa lekkość brzucha
Zdrowa lekkość brzucha - Dariusz Rossowski, Robynne Chutkan

Zdrowa lekkość brzucha

Wydawnictwo: Feeria
ISBN: 978-83-7229-570-5
Język: Polski
Data wydania: 13 kwietnia 2016
Liczba stron: 376
Rozmiar pliku: 1,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 32,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Dariusz Rossowski, Robynne Chutkan w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Nieprzyjemne wzdęcia, dyskomfort, ciężkość, a czasem otyłość i zaparcia to dolegliwości, które chronicznie dokuczają milionom ludzi. Z powodów anatomicznych w szczególny sposób prześladują one kobiety. Jednocześnie tematy te należą do krępujących nawet w kontaktach z lekarzem, dlatego często cierpimy po cichu, tracąc przez to szansę na uzyskanie realnej pomocy.
Dr Chutkan prowadzi własny gabinet gastroenterologiczny, w którym spotyka się z setkami pacjentek i pacjentów skarżących się na różne, często nie bardzo sprecyzowane dolegliwości jelitowe. Przychodzą właśnie do niej, bo wiedzą, że otrzymają od niej coś więcej niż samą receptę. Dr Chutkan jest zwolenniczką podejścia integratywnego, w którym wielką rolę odgrywa sposób żywienia, zdrowe nawyki i tryb życia oraz unikanie szkodliwych czynników środowiskowych. Dopiero to wszystko w połączeniu z ewentualną terapią medyczną otwiera drogę do zdrowia.
Autorka dzieli się z nami tymi wskazaniami. Tłumaczy, jak funkcjonuje układ pokarmowy, co może wywoływać dyskomfort (m.in. hormony, flora jelitowa, nietolerancja glutenu lub pokarmowa, nadmiar cukru, niedostatek owoców, a także poważniejsze choroby), oraz nakreśla pozytywny 10-dniowy program dietetyczno-biologicznej odnowy.