Strona główna » Księgarnia » eBooki » Proza » Miłość i lasy
Miłość i lasy - Bożena Sęk, Eric Reinhardt

Miłość i lasy

Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7999-573-8
Język: Polski
Data wydania: 13 kwietnia 2016
Liczba stron: 336
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 30,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Bożena Sęk, Eric Reinhardt w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Bénédicte Ombredanne, nauczycielka francuskiego w liceum publicznym w Metzu, dokłada wszelkich starań, by poznać Erika, autora książki, która odmieniła jej życie.

Podczas spotkań w paryskiej kawiarni i w mailach, zaczyna się zwierzać autorowi, wyjawia mu najbardziej intymne sekrety ze swojego życia. Opowiada mu o jednym szalonym dniu buntu, przeżytym dwa lata wcześniej w reakcji na nieustanne nękanie przez męża, najpiękniejszym dniu w życiu, który stał się początkiem jej zguby.

Kiedy Erik traci kontakt z Bénédicte i dowiaduje się, co zgotował dla niej los, wyrusza w podróż do Metzu. Celem wyprawy staje się poznanie całej prawdy o Bénédicte.

Przejmująca opowieść o próbie wyzwolenia się spod władzy męża, intrygująca historia, w której pragnienie odzyskania wolności zderza się z poniżeniem.

Powieść została uhonorowana m.in. Prix Renaudot des lycéens 2014, Prix France Télévision, Prix France Culture Télérama 2015, była nominowana do Prix Goncourt 2014 i kilku innych nagród literackich. Powieść roku 2014 według magazynu literackiego „Lire”.

Miłość i lasy to powieść…o powieści. Cudowne rozważania o pisarstwie i literaturze, o ich znaczeniu i o tym, że są tlenem dla duszy”. Le Point

„Wspaniały portret współczesnej Pani Bovary”. Le Soir

„Wyprawa do piekieł. Błyskotliwy język i mocna historia”. Libération