Strona główna » Księgarnia » eBooki » Powieść » Polak w krainie d'Artagnana
Polak w krainie d'Artagnana - Lesław Tur

Polak w krainie d'Artagnana

Wydawnictwo: Psychoskok
ISBN: 978-83-7900-510-9
Język: Polski
Data wydania: 8 kwietnia 2016
Liczba stron: 106
Rozmiar pliku: 718,4 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 14,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Lesław Tur  w formacie EPUB Pozostałe formaty:


„Polak w krainie d'Artagnana” Lesława Tur to wiele małych, wesołych i poważnych historii, dotyczących różnorodnych aspektów polskiego i francuskiego życia, połączonych wspólną fabułą.

Młody, niedoświadczony dziennikarz Wojciech Szczygieł wyjeżdża na staż do redakcji francuskiego czasopisma. Zadanie służbowe jakie otrzymał to nauczyć się języka, poznać zwyczaje Francuzów, respektowanie praw człowieka, funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego, dla którego Strasburg jest oficjalną siedzibą, a następnie pisać o tym wszystkim artykuły do czasopisma polskiego. W taki oto sposób młody, polski dziennikarz poznaje ludzi, kulturę, obyczaje, katolicyzm, politykę i wiele innych aspektów życia francuskiego. W powieści znajdziemy wątki o modzie, kulinariach, turystyce, polityce, religii, życiu miejskim, a nade wszystko o konwencjach, formach i zwyczajach w relacjach damsko-męskich.

Powieść gęsto nasycona jest smacznym humorem, w szczególności wynikającym z różnic kulturowych pomiędzy Polską a Francją, gdyż ich literackie uwydatnienie stanowi cel pisarza.