Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Magazyn Literacki KSIĄŻKI 3/2016 - Opracowanie zbiorowe

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 3/2016

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: marca 2016
Liczba stron: 40
Rozmiar pliku: 18,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
14,50 zł
Nasza cena:
0,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF

Pikowanie
Spadki wartości sprzedaży we wszystkich segmentach rynku książki szkolnej, postępująca redukcja zatrudnienia, kłopoty finansowe wydawców i dystrybutorów, utrata dominującej części przychodów przez księgarnie stacjonarne, zwłaszcza zlokalizowane w mniejszych miejscowościach – to najpoważniejsze, charakteryzujące się największą skalą rażenia, skutki zmian w polskiej edukacji zapoczątkowanych w 2014 roku – rynek książki szkolnej w 2015 roku podsumowuje Paweł Waszczyk

Ciekawa stagnacja
W tym wydaniu przyglądamy się także rynkowi publikacji religijnych. Pretekstem są Targi Wydawców Katolickich, których XXII edycja odbywa się w dniach 7-10 kwietnia
w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Impreza zdobyła ugruntowaną pozycję w środowisku książki katolickiej i co roku gromadzi stałą i wierną publiczność. A jak wygląda sytuacja w tym segmencie rynku? Przychody ze sprzedaży wydawnictw katolickich wyniosły w 2015 roku 88 mln zł i były o 7,3 proc. niższe od uzyskanych rok wcześniej. Spadek przychodów ze sprzedaży realizowany przez wydawnictwa religijne następuje mimo wyraźnego zwiększania oferty, w 2015 roku czołowe wydawnictwa z segmentu wprowadziły do obiegu handlowego średnio o 8 proc. tytułów więcej niż rok wcześniej.

Oryginał jest gdzie indziej
Kiedy piszę, żyję swoim bohaterem, a nie tylko go przedstawiam, tzn. posługuję się metodą Stanisławskiego. I tak w tej książce na przykład jestem mamą, która właśnie uważa,że cierpienie, jakiego doświadcza, ma „oryginalną kopię” w niebie. Ale jest też rzeczywistość i wtedy myślę o mojej żonie Danieli, która mówi: „Jak ci umiera syn w ten sposób, nie jesteś w stanie dojść do siebie, żadna matka nie jest w stanie dojść do siebie. A co się tyczy wiary, to łatwiej jest ją wtedy stracić, niż otrzymać”. Myślę, że są różne sposoby posiadania i przeżywania wiary. Są wątpliwości i pewności – zapraszamy do lektury wywiadu z Pino Farinottim, autorem książek „7 km od Jerozolimy” i „I odszedł od niej anioł”

Książki miesiąca

  • „Zawsze nie ma nigdy” Jerzego Pilcha i EwelinyPietrowiak
  • „186 szwów” Anny Kaszubskiej i Zargan Nasordinovej
  • „Krąg” Dave'a Eggersa
  • „Skarby sztuki. Muzeum Narodowe w Gdańsku”

 

Proponujemy również:

  • Wydarzenia
  • Mistrz katalogowania – wspomnienie Umberto Eco
  • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
  • Na-molny książkowiec – felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
  • recenzje nowości wydawniczych

 

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »