Strona główna » Księgarnia » eBooki » Języki obce » Angielski » Lord Jim. Wydanie dwujęzyczne angielsko-polskie
Lord Jim. Wydanie dwujęzyczne angielsko-polskie - Joseph Conrad, Aniela Zagórska

Lord Jim. Wydanie dwujęzyczne angielsko-polskie

Wydawnictwo: Wymownia
ISBN: 978-83-944815-0-6
Język: Polski
Data wydania: 2016
Liczba stron: 364
Rozmiar pliku: 2,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 14,00 zł
1,90 zł
Promocyjna cena tylko do
31 grudnia 2016 00:12
Wybrany format: Ebook  - Joseph Conrad, Aniela Zagórska w formacie PDF


Wersja dwujęzyczna angielsko-polska wybitnego działa Josepha Conrada. Czytanie dzieł w oryginale jest jednym z najlepszych i najprzyjemniejszych sposobów nauki języka obcego. Publikacja pozwoli zapoznać się z oryginalną wersją z roku 1900 oraz jednym z najlepszych tłumaczeń Anieli Zagórskiej.

Lord Jim - powieść uważana jest za jedno z najwybitniejszych dzieł autora, w którym w szczególny sposób prezentuje swoją wizję honoru jako najwyższej wartości.

Bohaterem powieści jest tytułowy Jim. W pierwszych czterech rozdziałach narrator auktorialny rysuje ogólny obraz Jima i w aurze tajemniczości przedstawia wydarzenie, w którym Jim brał udział. Jim jest młodym oficerem, wychowanym w dobrej, angielskiej rodzinie. Jego ojciec jest pastorem.

Pierwszym wątkiem powieści jest przygoda Jima z młodości, kiedy w porcie, w którym pracował ma miejsce wypadek. Po raz pierwszy ogarnia wtedy Jima strach, uniemożliwiający mu działanie. Czuje, że brak akcji z jego strony jest ujmą. Nie chce jednak do siebie dopuścić myśli, że utracił swój honor. Czeka na moment, w którym będzie mógł się wykazać bohaterstwem.

Moment taki przychodzi, gdy Jim zostaje pierwszym oficerem na Patnie, wiozącym 800 pielgrzymów. W czasie spokojnego rejsu okręt nagle uderza w niezidentyfikowany obiekt....

[źródło: Wikipedia]