Strona główna » Księgarnia » eBooki » Biografie » Dziewczyna z Kopenhagi
Dziewczyna z Kopenhagi - Basia Jensen

Dziewczyna z Kopenhagi

Wydawnictwo: Poligraf
ISBN: 978-83-7856-983-1
Język: Polski
Data wydania: 28 marca 2016
Liczba stron: 36
Rozmiar pliku: 4,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 22,00 zł
Nasza cena: 14,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Basia Jensen w formacie EPUB Pozostałe formaty:


W książce „Dziewczyna z Kopenhagi” autorka nie tylko opisuje wewnętrzne przeżycia bohaterki, jej emocje, ale też dzieli wnioski wyciągnięte z wydarzeń. Przedstawia również znane miejsca, godne odwiedzenia, tradycje, mentalność Duńczyków i ich życiowe zasady.
Zdjęcia zawarte w książce, z miejsc najbardziej bliskich sercu bohaterki, tworzą pewien obraz Kopenhagi, uzupełniając i pomagając w wizualizacji opowieści jako całości, która stwarza wyjątkową atmosferę.

***

Basia Jensen, urodzona w 1966 roku we Wrocławiu. Od 1987 roku zamieszkała na stałe w Kopenhadze, gdzie założyła rodzinę. Autorka, pisząc książkę, po raz kolejny przekonuje samą siebie oraz czytelników na podstawie łańcucha autentycznych wydarzeń i uroków dnia codziennego, że rzeczy w naszym życiu w pewnym stopniu kierowane są przez wszechświat. Nic nie dzieje się bez przyczyny. W opowiadaniu, cofając się w czasie i przedstawiając krótkie historie z życia głównej bohaterki Basi, spostrzega sens nieistotnych wcześniej wydarzeń lub sytuacji, uznając je za późniejsze źródło przekonań, które uporządkowały jej życie i nadały mu głębszy sens.