Strona główna » Księgarnia » eBooki » Literatura faktu » Reportaż z życia
Reportaż z życia - Aleksander Janowski

Reportaż z życia

Wydawnictwo: Psychoskok
ISBN: 978-83-7900-459-1
Język: Polski
Data wydania: 8 luty 2016
Liczba stron: 195
Rozmiar pliku: 3,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 16,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Aleksander Janowski w formacie MOBI Pozostałe formaty:


„Reportaż z życia” Aleksandra Janowskiego stanowi osobną książkę części drugiej reportażu i koncentruje się wokół wyjazdów oraz delegacji zagranicznych autora między innymi do Chin, ZSRR, Kuby czy Rumuni.

W rozkwicie swojej kariery Aleksander Janowski był tłumaczem rządowym języka rosyjskiego i pracował w ambasadzie polskiej w Moskwie. Obsługiwał spotkania i rozmowy z ówczesnymi przywódcami państw i delegacji rządowych na przykład z Breżniewem, Tito, Gromyko, Szewardnadze, Jaruzelskim, Gierkiem. Kuluary wielu takich spotkań, jak również ciekawe anegdoty z nimi związane przedstawione są w tej książce. Stanowi ona kontynuację autobiograficznych wspomnień autora, który relacjonuje swoje najbardziej interesujące doświadczenia zawodowe i prywatne, ale szczególnie te związane z wyjazdami służbowymi. Ze stronic książki poznajemy profesjonalistę, któremu znajomości języka rosyjskiego, mimo że jest Polakiem, mogą pozazdrościć sami Rosjanie.

Doświadczenia translatorskie przedstawione w książce ozdobione zostały czystym poczuciem humoru, dlatego czyta się ją z wielką przyjemnością.