Strona główna » Księgarnia » eBooki » Poradnik » E-book - to proste, czyli epub bez tajemnic
E-book - to proste, czyli epub bez tajemnic - Wiesław B. Pietrzak

E-book - to proste, czyli epub bez tajemnic

Wydawnictwo: E-bookowo
ISBN: 978-83-272-3956-3
Język: Polski
Data wydania: luty 2016
Liczba stron: 57
Rozmiar pliku: 3,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 19,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Wiesław B. Pietrzak w formacie PDFKsiążki elektroniczne, czyli ebooki, można czytać w różnorakich
czytnikach programowych w komputerach, smartfonach lub dedykowanych czytnikach sprzętowych. Ebooki występują w kilku forma tach: djv, epub, mobi i pdf. Najbardziej rozpowszechnionym i akceptowanym formatem dla książek
w wydaniu elektronicznym jest dzisiaj ePub oparty na języku XML. Z głównych graczy nie akceptuje go Amazon, który opracował wła sny standard — mobi.

Dokument ePub jest specjalnie zbudowanym skompresowanym plikiem z rozszerzeniem .epub. Czytniki programowe potrafią wyświetlić zawartość dokumentu ePub na ekranie dowolnej wielkości: od smartfonu, przez tablet, po monitor stacjonarny.

Z książki tej można się dowiedzieć, jak stworzyć samemu książkę elektroniczną: jak  zrobić okładkę do ebooka, jak zbudować nawigacyjny (klikalny) spis treści, jak wstawiać grafikę i podpisy do niej, jak tworzyć tabele, jak formatować tekst i wstawiać alternatywne czcionki i wiele innych praktycznych rzeczy, by nasz ebook jak najbardziej przypominał klasyczną książkę, a jednocześnie by jak najbardziej przyjazny był czytelnikowi.