Strona główna » Księgarnia » eBooki » Literatura faktu » Podstęp. O szpiegach, kłamstwach i o tym, jak Rosja kiwa Zachód
Podstęp. O szpiegach, kłamstwach i o tym, jak Rosja kiwa Zachód - Edward Lucas, Mariusz Kukliński

Podstęp. O szpiegach, kłamstwach i o tym, jak Rosja kiwa Zachód

Wydawnictwo: Kurhaus
ISBN: 978-836-399-389-4
Język: Polski
Data wydania: 12 sierpnia 2014
Liczba stron: 194
Rozmiar pliku: 5,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 34,99 zł
Wybrany format: Ebook  - Edward Lucas, Mariusz Kukliński w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Władcy szpiegów z Kremla i ze stolic Zachodu rywalizują o dominację od niemal stulecia – od czasu schwytania przez bolszewików w 1925 roku pracującego dla brytyjskiego wywiadu Sidney’a Reilly’ego, nazywanego Asem szpiegów, po deportowanie w roku 2010 ze Stanów Zjednoczonych za szpiegostwo na rzecz Rosji Anny Chapman.
W „Podstępie” Edward Lucas ujawnia prawdziwe dzieje Chapman i jej kolegów. Opisuje ich tajne misje w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, ale też odsłania kulisy polowania na szpiegów, które doprowadziło do ich upadku. Rzuca światło na nieznane triumfy i klęski zachodnich wywiadów w latach Zimnej Wojny, które dały fundament szpiegostwu przemysłowemu i politycznemu w dzisiejszych czasach. O dziejach szpiegowskich wojen po rozpadzie ZSRR opowiada na podstawie rozmów, które jako jedyny autor przeprowadził z najważniejszą „wtyczką” Rosji w NATO, Hermanem Simmem. Ujawnia też straszliwe losy moskiewskiego prawnika, Siergieja Magnickiego, który odważył się rzucić wyzwanie rządzącej w stolicy Rosji mafii.
Niegdyś płynącym z Moskwy zagrożeniem był komunizm. Dziś, zdaniem autora, są nim siłowiki – byli pracownicy radzieckiej bezpieki i bezlitośni ludzie siły. „Podstęp” to lektura dla każdego, kto jest gotów odkryć, jakie wyzwanie stanowią oni dla świata. I dla własnego narodu.