Strona główna » Księgarnia » eBooki » Akademickie » Filozofia » Sprawiedliwość. Jak postępować słusznie?
Sprawiedliwość. Jak postępować słusznie? - Michael Sandel, Olga Siara

Sprawiedliwość. Jak postępować słusznie?

Wydawnictwo: Kurhaus
ISBN: 978-836-399-326-9
Język: Polski
Data wydania: 28 listopada 2013
Liczba stron: 282
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 29,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Michael Sandel, Olga Siara w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Światowej sławy filozof stawia w swej książce wiele intrygujących pytań związanych z szeroko pojętą sprawiedliwością. Jak zorganizować życie społeczne, żeby było sprawiedliwe? Czy kłamstwo jest zawsze naganne? Czy wojsko ma sens, gdy służba nie jest obowiązkowa? Czy współcześni Niemcy powinni przepraszać za Holocaust, a Amerykanie za niewolnictwo? Czy państwo powinno zalegalizować związki homoseksualne? A może powinno zdelegalizować instytucję małżeństwa w ogóle?
Najsłynniejsza książka Michaela J. Sandela powstała na podstawie popularnych i obleganych przez studentów wykładów, zatytułowanych „Sprawiedliwość”, które filozof od 30 lat wygłasza na Uniwersytecie Harvarda. Autor prostym, przystępnym językiem prowadzi czytelnika przez dylematy współczesnej polityki rozważane z punktu widzenia różnych nurtów filozoficznych.
Dla tych, którzy interesują się systemami politycznymi i filozofią, „Sprawiedliwość” może być świetną powtórką z utylitaryzmu, libertarianizmu, liberalizmu, konserwatyzmu itd. Przede wszystkim jednak jest to książka dla każdego, bo porusza tematy, dotyczące nas wszystkich.