Strona główna » Księgarnia » eBooki » Religia » Zakazany Bóg. Oto jest krew nasza
Zakazany Bóg. Oto jest krew nasza - Opracowanie zbiorowe , Gabriel Campo Villegas

Zakazany Bóg. Oto jest krew nasza

Wydawnictwo: Rafael
ISBN: 978-83-7569-712-4
Język: Polski
Data wydania: 1 grudnia 2015
Liczba stron: 338
Rozmiar pliku: 11,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 29,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Opracowanie zbiorowe , Gabriel Campo Villegas w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Jak wielka może być nienawiść do wiary; jak rodzi się antyreligijny obłęd; do czego zdolni są ci, którzy mu ulegli? Jak wielka jest miłość, która pozwala przebaczyć oprawcom; jak dojrzewa się do męczeństwa, by uznać je za dar; kim są ci, którzy mieli siłę oddać życie za wiarę?

Podczas wojny domowej w Hiszpanii w latach 1936-1939 zniszczono i splądrowano 2 000 kościołów, zakazano praktyk religijnych i dokonano rzezi na katolikach. Bestialsko zamordowano 8 000 duchownych. Każdego dnia tej barbarzyńskiej rzezi hiszpańska ziemia pokrywała się krwią męczenników.

Zakazany Bóg opowiada historię 51 błogosławionych męczenników z Barbastro, księży i kleryków, którym przyszło oddać życie za wiarę. Wszyscy mieli wybór. Mogli porzucić kapłaństwo, wyrzec się Chrystusa i uratować życie. Ich cudem ocalałe notatki z więzienia napisane niedługo przed egzekucją są jednymi z najpiękniejszych świadectw wiary w dziejach chrześcijaństwa.

Książka Zakazany Bóg stała się kanwą głośnego filmu o tym samym tytule, który także polscy widzowie mogą oglądać w kinach.