Strona główna » Księgarnia » eBooki » Literatura faktu » Alpejscy wojownicy
Alpejscy wojownicy - Bernadette McDonald, Ja­nusz Ochab

Alpejscy wojownicy

Wydawnictwo: Agora
ISBN: 978-832-681-809-7
Język: Polski
Data wydania: 20 stycznia 2016
Liczba stron: 305
Rozmiar pliku: 24,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 34,99 zł
Wybrany format: Ebook  - Bernadette McDonald, Ja­nusz Ochab w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Nie tylko Polacy zmienili wysokogórską wspinaczkę w narodowy sport. Nie tylko oni z ucieczki na najwyższe szczyty Ziemi uczynili sposób na życie. Choć Słoweńcy przegapili klasyczną erę himalajskich podbojów i pierwsze wejścia na ośmiotysięczniki, nadrobili straty na monumentalnych ścianach i granicach. Ich osiągnięcia przeszły na zawsze do historii podboju Himalajów.
W swojej kolejnej książce Bernadette McDonald, autorka brawurowej „Ucieczki na szczyt”, przygląda się losom kilku pokoleń himalaistów ze Słowenii – kraju, którego narodowym symbolem jest góra Triglav – i losom narodu, którego każdy członek musi na tę górę przynajmniej raz w życiu wejść.
Bohaterowie „Alpejskich wojowników” – Aleš Kunaver, Viki Grošelj, Tomaž Humar i inni – docierali znacznie dalej, a ich wyczyny na zawsze zmieniły historię światowego himalaizmu.

„W książce «Alpejscy wojownicy» Bernadette McDonald ukazuje to tajemnicze pragnienie, które ciągnie wspinaczy ku otchłani, to kuszące królestwo przestrzeni i światła. Lektura jej książki pozwala mi zachować dumę z przynależności do tej ludzkiej wspólnoty nazywanej wspinaczami” – Wojtek Kurtyka, alpinista, autor „Chińskiego maharadży”