Strona główna » Księgarnia » eBooki » Opowiadania » Maja. Historia pewnej Hinduski
Maja. Historia pewnej Hinduski - Nirmala Moorthy, Monika Nowakowska

Maja. Historia pewnej Hinduski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
ISBN: 978-83-8002-402-1
Język: Polski
Data wydania: 2015
Liczba stron: 388
Rozmiar pliku: 3,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 22,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Nirmala Moorthy, Monika Nowakowska w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Jest to opowieść o dorastaniu zbuntowanej dziewczyny, wychowywanej w konserwatywnej rodzinie hinduskiej. Powieść kreśli bogaty obraz zarówno indyjskiej obyczajowości, jak i najnowszych wydarzeń politycznych tego kraju, ukazując przy tym szeroki wachlarz związanych z Indiami stereotypów.
Bohaterka powieści nie ma uległego charakteru. Mimo to przez całe dzieciństwo “posłusznie” – aczkolwiek bardzo niechętnie – odgrywa swoją rolę w niezliczonych rodzinnych rytuałach i ceremoniach religijnych. Kiedy jednak staje w obliczu aranżowanego małżeństwa, stwierdza, ze co za dużo, to niezdrowo, i odmawia poślubienia mężczyzny wybranego przez ojca. Pozostawiona, jak się zdaje, bez wyboru, pakuje manatki i zmierza do Delhi, w poszukiwaniu upragnionej wolności.
Tam spotyka Frances, swoją niekonwencjonalną przyjaciółkę ze Stanów Zjednoczonych. Dziewczęta zamieszkują razem, zdecydowane iść każdą drogą, byle nie tradycyjną. Maja dowie się wkrótce, że wolność ma swoją bolesną cenę…
W swojej pierwszej powieści Nirmala Moorthy celnie i z dużym wyczuciem kreśli obraz dorastania zbuntowanej dziewczyny we współczesnych Indiach.