Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Regulamin ZFŚS 2016 - Agnieszka Fulara-Jaroszyńska

Regulamin ZFŚS 2016

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka
ISBN: 978-83-269-4279-2
Język: Polski
Data wydania: listopada 2015
Liczba stron: 52
Rozmiar pliku: 172,6 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
59,96 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI, PDF
Przy ustalaniu zasad prowadzenia działalności socjalnej pracodawca ma pozostawioną dość dużą swobodę. A ta czasem bywa kłopotliwa. Trzeba bowiem poprawnie sporządzić np. regulamin ZFŚS. Nie każdy wie, jak prawidłowo określić kryterium socjalne oraz jak gospodarować takimi środkami. Problematyczna okazuje się także kwestia zagospodarowania pieniędzy, które zostały na koncie funduszu po rezygnacji z jego tworzenia.
Przepisy nie określają dokładnie, co powinna zawierać treść regulaminu ZFŚS, tak jak to jest sprecyzowane np. w przypadku regulaminu pracy. Wskazują jedynie ogólnie, że ma on regulować zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z funduszu oraz zasady przeznaczania środków funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej. Wielu pracodawców ma więc wątpliwości, jak np. prawidłowo określić kryterium socjalne oraz właściwie gospodarować środkami ZFŚS. Przedstawiamy więc wzór regulaminu ZFŚS oraz warianty zapisów dotyczące np. przyznawania świadczeń oraz przeznaczenia środków na dofinansowanie wypoczynku. Koniecznie przeczytaj:
Czy można w treści regulaminu ZFŚS jako osoby uprawnione do korzystania ze świadczeń wymienić jedynie pracowników i ich rodziny?
Czy przesłanką nabycia dopłaty do wypoczynku musi być zawsze skorzystanie przez pracownika z co najmniej 14-dniowego wypoczynku?
Jaka jest procedura rezygnacji z tworzenia ZFŚS i którzy pracodawcy mogą z niej skorzystać? Jakie dokumenty będą wówczas niezbędne?
Czy decyzja o rezygnacji z tworzenia ZFŚŚ będzie się wiązać z koniecznością wręczenia pracownikom wypowiedzeń zmieniających umowy o pracę?
Czy można zrezygnować z tworzenia ZFŚS tylko na pewien czas, np. na 2 lata?
Na jakich zasadach i przy użyciu jakich dokumentów można obniżyć wskaźnik odpisu na ZFŚŚ w swojej firmie?

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »