Strona główna » Księgarnia » eBooki » Biznes » Ekonomia » Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zag...
Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zag... - Joseph E. Stiglitz, Robert Mitoraj

Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zag...

Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
ISBN: 978-83-64682-90-2
Język: Polski
Data wydania: 30 listopada 2015
Liczba stron: 526
Rozmiar pliku: 1,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 69,90 zł
Nasza cena: 49,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Joseph E. Stiglitz, Robert Mitoraj w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Rosnące nierówności szkodzą wszystkim: przyczyniają się do kryzysów ekonomicznych, zmniejszają produktywność społeczeństwa i osłabiają wzrost gospodarczy. Niepewność jutra, słaby system edukacji i ochrony zdrowia, kryzys mieszkaniowy – to też wszystko sprawa nierówności. To przez nie społeczeństwa nie wykorzystują pełni swojego potencjału. Zamiast żyć, uczyć się, pracować i uczestniczyć w demokracji, walczą o kawałki z coraz mniejszego tortu.

To wszystko oczywiście znane fakty, opisane w wielu głośnych książkach. Czasem jednak wydaje się, że wzrost nierówności to wynik działalności żywiołów naturalnych i nic nie da się na to poradzić. Joseph Stiglitz przekonuje, że to zupełnie nie tak. To że przeważająca część bogactwa należy do zaledwie jednego procenta społeczeństwa to nie kwestia praw natury, ale decyzji politycznych i wpływu osób i instytucji, które „pogoń za rentą” nazywają „wolnym rynkiem”.

Joseph E. Stiglitz (1943) – ekonomista, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii, wykłada makroekonomię w Columbia University. Autor m.in.: Freefall (2010), Fair trade (2007), Globalizacji (2004).