Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Podatkowe » Poradnik Gazety Prawnej. Wydanie specjalne 2015/11
Poradnik Gazety Prawnej. Wydanie specjalne 2015/11 - Opracowanie zbiorowe

Poradnik Gazety Prawnej. Wydanie specjalne 2015/11

Wydawnictwo: Infor
ISBN: 978-83-7440-631-4
Język: Polski
Data wydania: 20 listopada 2015
Liczba stron: 100
Rozmiar pliku: 8,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 24,90 zł
Nasza cena: 19,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Opracowanie zbiorowe  w formacie PDF


Od 18 października 2015 r. weszły w życie istotne zmiany w prawie spadkowym. Głównym celem zmian jest ograniczenie odpowiedzialności spadkobierców za długi spadkowe. Jednocześnie zadbano, aby zmiana ta nie stała się źródłem nadmiernych, niepotrzebnych kosztów dla spadkobierców związanych z ustaleniem stanu majątku spadkowego (dotychczas ustalał je odpłatnie komornik sądowy, ewentualnie urząd skarbowy).
Nowa regulacja uwzględnia interesy zarówno spadkobierców jak i wierzycieli spadkowych. Przepisy zawierają ponadto szereg innych, nowych rozwiązań z którymi warto się zapoznać.
We współpracy z Krajową Radą Notarialną przygotowaliśmy dla Państwa wydanie specjalne Poradnika Gazety Prawnej. Przedstawiamy w nim:

reguły dziedziczenia, nowe zasady dotyczące przyjęcia spadku
podpowiemy: co jest ważne przy spisywaniu testamentu, jak przeprowadzić postępowanie spadkowe u notariusza a jak przed sądem, ile wynosi podatek od spadku jak unieważnić testament notarialny jak przechowywać testament kiedy można sporządzić europejskie poświadczenie dziedziczenia jak sporządzić i odwołać darowiznę.
Informacje są poparte licznymi przykładami i wzorami wniosków.