Strona główna » Księgarnia » eBooki » Powieść » Zimowa ewangelia
Zimowa ewangelia - Tomasz Mucha, Brendan Kiely

Zimowa ewangelia

Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7999-684-1
Język: Polski
Data wydania: 25 listopada 2015
Liczba stron: 304
Rozmiar pliku: 1,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 30,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Tomasz Mucha, Brendan Kiely w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Kiedy rozpada się małżeństwo rodziców szesnastoletniego Aidana Donowana, chłopak traci poczucie bezpieczeństwa. Nastolatek szuka zapomnienia w środkach odurzających i alkoholu, a brak ojca rekompensuje mu znajomość z księdzem Gregiem z miejscowej parafii. To w nim Aidan widzi mentora i jedynego dorosłego, który jest godzien zaufania.

Jednak w Boże Narodzenie z twarzy duchownego spada maska i okazuje się kimś zupełnie innym, niż widział go chłopak…

Brendan Kiely pokazuje, jak miłość może stać się bronią przeciwko niewinnym, ale także jak może przywrócić nadzieję i wiarę. A prawdziwa moc płynie z prawdy i prawdziwej miłości.

Książka powstała na kanwie autentycznych wydarzeń – skandalu pedofilskiego, który wstrząsnął archidiecezją bostońską u progu XXI wieku.

„To odważny debiut. Kiely porusza problem wykorzystywania seksualnego w Kościele Katolickim. Ten trudny, prowokujący do myślenia temat Kiely ubrał w piękną prozę, odkrywając, jak czyny popełniane w imię miłości mogą niszczyć i uzdrawiać”. Booklist

Zimowa ewangelia jest jasnym promykiem w przeraźliwie ciemnej części naszej psychiki i historii… Głęboka i odkrywcza – to lektura obowiązkowa dla wszystkich”. Teen Librarian’s Toolbox