Strona główna » Księgarnia » eBooki » Biografie » Jan Kulczyk. Biografia niezwykła
Jan Kulczyk. Biografia niezwykła - Piotr Nisztor

Jan Kulczyk. Biografia niezwykła

Wydawnictwo: Fronda
ISBN: 978-83-8079-005-6
Język: Polski
Data wydania: 4 listopada 2015
Liczba stron: 300
Rozmiar pliku: 1,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 44,90 zł
Nasza cena: 37,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Piotr Nisztor w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Najbogatszy Polak. Pozostawił majątek wart 15 mld złotych.

 

Drapieżny kapitalista i hojny filantrop. Ikona transformacji polskiej gospodarki. Człowiek, który z upodobaniem kolekcjonował zarówno dzieła sztuki, jak i znajomości z możnymi tego świata.

 

Hanna Suchocka radziła się go, czy ma przyjąć posadę premiera RP. Przyjmował go Donald Tusk. Do jego firmy zaglądał Marian Krzaklewski. Szczególne relacje łączyły go z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, do którego miał nieograniczony dostęp. Nawet najwięksi jego wrogowie z szacunkiem mówili o skali jego przedsięwzięć.

 

Książka zawiera wypowiedzi Jana Kulczyka, których udzielił nam przed śmiercią w Wiedniu. O drodze do bogactwa i zdarzeniach, bez których nie osiągnąłby swojej pozycji. Polemizuje z krytyką i zarzutami, jakie towarzyszyły mu odkąd zaczął zarabiać duże pieniądze. Po raz pierwszy opowiada o kulisach swoich największych inwestycji.

 

W kim upatrywał swojego największego wroga i kto mógł stać za nagraniami kelnerów. Osobiste relacje to zresztą najważniejsza część jego narracji. Bo jak lubił mawiać doktor Jan Kulczyk, interesy robi się z ludźmi, a nie z firmami.