Strona główna » Księgarnia » eBooki » Popularnonaukowa » Na drugie Stanisław. Nowa księga imion
Na drugie Stanisław. Nowa księga imion - Jerzy Bralczyk

Na drugie Stanisław. Nowa księga imion

Wydawnictwo: Agora
ISBN: 978-832-681-785-4
Język: Polski
Data wydania: 22 października 2015
Liczba stron: 295
Rozmiar pliku: 2,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 34,99 zł
Wybrany format: Ebook  - Jerzy Bralczyk w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Nosimy imiona? Nie, to one nas niosą. Dlatego warto wiedzieć, co tak naprawdę znaczą. Ale czy Beata na zawsze oznacza piękna, Benedykt będzie dobrze gadać, a Barbara to nadal barbarzynka? A może ważniejsze jest to, jaki sens nadają imionom ci, którzy je nosili lub noszą?
Arcyjęzykoznawca prof. Jerzy Bralczyk i felietonista Michał Ogórek w błyskotliwych dialogach opowiadają o tym, jak pod wpływem swoich nosicieli popularne i chwalebne imiona zmieniały się w imiona przeklęte, oraz jak wielcy tego świata wywołują mody na imiona. Czy warto im ulegać?
Jak wybrać imię, z którym będzie naszemu dziecku do twarzy?

„Utalentowany pisarsko erudyta, uniwersytecki profesor, postać znana z prasy, radia i telewizji oraz równie błyskotliwy pisarz, felietonista, satyryk, także osobowość medialna – czyż można sobie wyobrazić lepszy tandem autorski?! Zapewniam Państwa, że ich «Nowa księga imion» to książka spełniająca wszystkie warunki wydawniczego przeboju, przylegająca zarazem do znanej formuły, że ucząc, bawi albo bawiąc, uczy. Napisana lekkim, przystępnym językiem, skrzy się humorem i niezwykłością skojarzeń, którymi dzielą się z odbiorcami obaj autorzy” – prof. Jan Miodek