Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Podatkowe » Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wykonywanych przez komorników ...
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wykonywanych przez komorników ... - Opracowanie zbiorowe

Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wykonywanych przez komorników ...

Wydawnictwo: Infor
ISBN: 978-83-7440-549-2
Język: Polski
Data wydania: 2015
Liczba stron: 33
Rozmiar pliku: 1,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 19,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Opracowanie zbiorowe  w formacie PDF


Minister Finansów uznał, że czynności wykonywane przez komorników sądowych, to działalność gospodarcza podlegająca opodatkowaniu VAT. W ten sposób zmienił swoje dotychczasowe stanowisko w tej sprawie. W konsekwencji tej zmiany od 1 października 2015 r. komornicy sądowi są uznawani za podatników VAT podlegających wszelkim regułom rządzącym tym podatkiem. Ze względu na specyfikę działalności komorników Minister Finansów przygotował broszurę informacyjną, która stanowi swego rodzaju instrukcję dla komorników lub też podmioty obsługujące kancelarie komornicze. Publikacja zawiera pełną treść wyjaśnień MF w tej sprawie. Zostały w niej omówione problemy związane z określeniem:

podmiotu będącego usługobiorcą, momentu powstania obowiązku podatkowego podstawy opodatkowania zasad odliczania VAT naliczonego prawa do zwolnienia podmiotowego zasad rejestracji na potrzeby podatku zasad dokumentowania świadczonych usług zasad prowadzenia ewidencji VAT, wypełniania deklaracji i płatności podatku.
W publikacji znajdują się również przygotowane przez MF odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w sprawie opodatkowania komorników sądowych.