Strona główna » Księgarnia » eBooki » Hobby » Rodzina » Zrozumieć malucha. Co mogą zrobić rodzice dla dzieci w wieku 2-5 la...
Zrozumieć malucha. Co mogą zrobić rodzice dla dzieci w wieku 2-5 la... - Miłosz Młynarz, Tovah P. Klein

Zrozumieć malucha. Co mogą zrobić rodzice dla dzieci w wieku 2-5 la...

Wydawnictwo: Illuminatio
ISBN: 978-83-65170-86-6
Język: Polski
Data wydania: 8 października 2015
Liczba stron: 205
Rozmiar pliku: 1,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 34,90 zł
Nasza cena: 24,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Miłosz Młynarz, Tovah P. Klein w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Dlaczego niektóre dzieci rozwijają się „prawidłowo”, nie sprawiając problemów wychowawczych, a inne wydają się ciągle walczyć – z rodzicami, wychowawcami i własnymi ograniczeniami? Dlaczego pięcioletnia córka sąsiadów już teraz rokuje na odnoszącą sukcesy i zaradną kobietę, a twoi znajomi wciąż martwią się o przyszłość swojego trudnego do poskromienia syna?

Dr Tovah Klein, nazywana "zaklinaczką maluchów", napisała książkę, która podbiła serca celebrytów i zachwyciła wielu psychologów dziecięcych. W poprzedzonej wstępem Sarah Jessiki Parker publikacji, Klein prowadzi czytelnika przez meandry psychiki i świata emocjonalnego dzieci na różnym etapie rozwoju, w prosty sposób objaśniając motywy ich zachowań.

W „Zrozumieć malucha” znalazł się m.in. obszerny rozdział o przyczynach buntu dwulatka i sposobach na przetrwanie go, a także genialna instrukcja prostego i bezstresowego treningu czystości, spania i jedzenia. Publikacja zawiera też dużą dawkę porad na temat wprowadzania dziecka do grupy rówieśniczej, kwestii dzielenia się zabawkami z innymi dziećmi, zostawiania pociechy pod opieką innych oraz wskazówki dotyczące wspierania dziecka podczas ważnych zmian zachodzących w jego życiu.

Ta prowokacyjna książka jest nie tylko inspiracją do tego, aby być najlepszym rodzicem, ale podsuwa także proste narzędzia, które pomogą rodzicom rozwijać potencjał dziecka i sprawić, aby ich maluchy wyrosły na spełnionych dorosłych.

Spis treści

Słowo wstępne
Wstęp
Część I Rozwój umysłu malucha

  • 1 Przygotowanie malucha do rozkwitu
  • 2 Paradoks malucha
  • 3 Okiem malucha
  • 4 Wstyd malucha

Część II Łamanie kodu malucha

  • 5 Łamanie kodu codziennych czynności
  • 6 Łamanie kodu emocji malucha
  • 7 Łamanie kodu przejść
  • 8 Łamanie kodu uczenia
  • 9 Zadanie na później

Ostatnie słowo do czytelnika
O autorce