Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Hiszpański na obcasach - Danuta Zgliczyńska

Hiszpański na obcasach

Wydawnictwo: Lingo
ISBN: 978-83-7892-353-4
Język: Polski
Data wydania: 14 października 2015
Liczba stron: 305
Rozmiar pliku: 10,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
19,90 zł

Dostępne formaty plików:

PDF , MP3

Zapraszamy na hiszpańskie pogaduchy! "Hiszpański na obcasach" to unikalny sposób na opanowanie nowoczesnego języka hiszpańskiego dla początkujących, wiecznie początkujących, średnio zaawansowanych, i tych, co już nie raz zaczynały. Z najnowszego kursu Lingo skierowanego do dziewczyn i kobiet dowiesz się, jak rozmawiać po hiszpańsku o pracy, facetach, kinie, zakupach i innych ważnych sprawach. Po każdej lekcji znajdziesz zestaw przydatnych słówek i zwrotów, które zmieszczą się do małej lub większej torebki. Pokażemy ci gramatykę od kuchni i zaprosimy cię na fitness językowy.

- Funkcje komunikacyjne i gramatyka

- Ćwiczenia i lekcje powtórkowe

- Informacje praktyczne, ciekawostki

- Żywy, współczesny język

- Konsultacja językowa hiszpańskich lektorów
Kurs obejmuje poziomy A2, B1 i przygotowuje do B2 według klasyfikacji ESOKJ Rady Europy.

Spis treści

La locura de las rebajas  - 11

Nauczymy Cię podstawowych zwrotów i słownictwa „zakupowego”. Dowiesz się, że „być” można aż na… trzy sposoby, czyli pokażemy Ci różnicę między czasownikami ser, estar i haber. Wspomnimy też o zasadach hiszpańskiej wymowy

Comer bien y sano - 23

Nauczysz się słownictwa związanego ze zdrowym odżywaniem się i zdrowym stylem życia. Zapoznamy Cię z czasem presente de indicativo i trzema podstawowymi grupami czasowników. Zrozumiesz też, co znaczy mucho i poco.

¡Vamos de marcha! - 31

Bez stresu zamówisz co zechcesz w hiszpańskim barze, restauracji czy kawiarni. Pokażemy Ci, że wyrażanie czynności bieżącej za pomocą czasownika estar + gerundio to bułka z masłem, a rodzajniki nie są takie straszne. Poznasz znaczenie czasownika tomar

Los horóscopos - 41

Nauczysz się nazw zodiaku i poznasz hiszpańską wersję swojej przyszłości. Odkryjesz sekrety czasu przyszłego futuro simple oraz czasowniki poder i deber. Uzupełnimy Twoją wiedzę o rodzajnikach i rzeczownikach – poznasz liczbę mnogą.

Salir con un español - 51

Poznasz słownictwo ze sfery „romantycznej” oraz nauczysz się odpowiadać na pytanie „Która godzina?”. Wyjaśnimy Ci tajniki czasu pretérito indefinido, zrobimy też wstęp do trybu subjuntivo.

Sprawdź się - 61

La boda del siglo - 63

Słownictwo związane ze ślubem i weselem nie będzie miało dla Ciebie tajemnic. Nauczysz się stosować wyrażenia tener que i haber que. Nie możemy też pominąć bardzo ważnego tematu: zaimków dopełnienia bliższego i dalszego.

Ser padres - 73

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw przydatnego słownictwa i zwrotów. Od teraz w rozmowie będziesz mogła swobodnie poruszać sprawy „rodzinne”. Poznasz także niezbędny czas pretérito perfecto i zaimki dzierżawcze.

¡El deporte sí que importa! - 83

Dzięki temu rozdziałowi nawet po hiszpański będziesz potrafiła rozmawiać o sporcie, ćwiczeniach i dbaniu o sprawność fizyczną. Nauczysz się pierwszego trybu warunkowego, stopniowania przymiotników i przysłówków.

El sexo sin secretos - 93

Przed Tobą tajniki słownictwa dotyczącego seksu, miłości i relacji damsko-męskich. Przejdziemy do kolejnego etapu poznawania trybu subjuntivo – tym razem w czasie imperfecto. Wprowadzimy drugi tryb warunkowy. Poznasz różnice między przyimkami por i para.

Sano como una manzana - 105

Poznasz zwroty i słówka związane ze zdrowiem. W aptece wyjaśnisz, że potrzebujesz coś na ból głowy lub brzucha. Poznasz odmianę czasowników częściowo nieregularnych typu doler (o-ue) oraz porównania – tan/tanto .... como.

Sprawdź się - 113

La vida en la red - 115

Będziemy Twoim przewodnikiem po Internecie i wirtualnym świecie w języku hiszpańskim. Nauczysz się również stosować tryb rozkazujący imperativo. Poznasz różnicę między spójnikami sino i pero.

La carrera profesional - 125

Zwroty poznane w tej części mogą przydać się w pracy i poszukiwaniu nowego zatrudnienia. Poznasz nazwy zawodów popularnych w Hiszpanii, zastosowanie przyimków desde i hasta i czas imperfecto de indicativo.

El cotilleo - 133

Pomożemy Ci nauczyć się słownictwa, które pomoże Ci miło poplotkować przy kawie. Poznasz trzeci tryb warunkowy i pluscuamperfecto de subjuntivo. Wyposażymy Cię również w znajomość zaimków typu algún/alguna.

Salon piękności - 145

Kosmetyki i dbanie o urodę to temat tego rozdziału i na pewno Cię zainteresuje. Pokażemy, jakie zwroty są stosowane przy wyrażaniu opinii, jak stosować wykrzykniki (wyrażenia wykrzyknikowe) oraz przyimki con, a.

Culebrones y Almodóvar - 155

Nauczysz się słówek i zwrotów dotyczących kultury: filmów, literatury i sztuki. Przypomnisz sobie wyrażenia typu me gusta, me encanta i czasowniki częściowo nieregularne typu preferir – e-ie.

Sprawdź się - 167

¡A bailar! - 169

Ten rozdział poświęciliśmy muzyce i tańcowi. To słownictwo na pewno Ci się przyda w Hiszpanii. Poćwiczysz również stosowanie czasu indefinido i imperfecto de indicativo oraz przysłówków określających następstwo czynności typu antes, después, mientras.

Estar a la moda - 179

Wyposażymy Cię w odpowiednie słówka i zwroty dotyczące ubierania się i ubrań. Poznasz nowe wyrażenia typu perífrasis verbales i zastosowanie czasowników określających zmianę: ponerse, hacerse, quedarse, llegar a ser itd.

Hogar, dulce hogar - 189

Bez problemu urządzisz mieszkanie i porozmawiasz o problemach z tym związanych. Powtórzysz przyimki określające umiejscowienie: en, delante, encima, dentro etc. i poznasz lepiej czas pluscuamperfecto de indicativo.

¿Estar o no estar a régimen? - 197

Zapoznamy Cię ze słownictwem przydatnym w rozmowach o zdrowym odżywianiu się i dietach. Poćwiczymy też użycie form czasownikowych gerundio i participio oraz czasowniki zwrotne.

La vida nocturna - 207

„Miniprzewodnik” po hiszpańskim świecie klubów, barów i imprez. Dowiesz się, jak mówić o przyszłości, niekoniecznie używając zwykłego czasu przyszłego (futuro simple), i przypomnimy sobie najważniejsze zaimki pytające.

Sprawdź się - 215

Viajes - 217

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw przydatnych zwrotów związanych z podróżowaniem. Wspólnie powtórzymy określenia dotyczące czasu (okoliczniki czasu) oraz przypomnimy różnice między zaimkami pytającymi: dónde/adónde/de dónde.

¿Revistas o libros? - 225

Niektórzy wolą czytać książki, a inni gazety. Nauczymy Cię słówek, które pozwolą Ci porozmawiać na ten temat. Dowiesz się też, jak formułować porady i zalecenia. Zrozumiesz, jak stosować zaimki todo/toda/todos/todas.

¿Banderas o Ronaldo? - 233

Wygląd zewnętrzny na pewno ma znaczenie i warto też umieć go opisać. Tutaj nauczysz się opisywać ludzi, poznasz także różne zwroty i wyrażenia z ser i estar oraz konstrukcje pomagające wyrazić zachwyt (lub wprost przeciwnie…).

El mundo de la cocina - 241

Przygotowaliśmy dla Ciebie słowa i zwroty dotyczące gotowania i dobrego jedzenia. Zapoznamy Cię z określeniami ilości. Przypomnimy relację przymiotnik (adjetivo) – rzeczownik (sustantivo) oraz poznamy kolejne zastosowania infinitivo.

Los quehaceres domésticos - 251

Poznasz słówka, dzięki którym nazwiesz po hiszpańsku czynności domowe. Dowiesz się także, jak wyrażać cel, przeznaczenie za pomocą para/para que. Przypomnimy stronę bierną.

Sprawdź się - 259

Los protagonistas de la prensa del corazón - 261

Lektura plotkarskich magazynów bywa miłym relaksem. Nauczysz się podstaw mowy zależnej i dowiesz, kiedy w języku hiszpańskim można pominąć rodzajnik.

La vida es como un culebrón - 269

Poznasz zwroty, dzięki którym swobodnie będziesz mówić jak bohaterka romantycznej telenoweli. Przy okazji przypomnimy sobie zaimki wskazujące este/ese/aquel oraz jak wyrażać pragnienia: me gustaría…, quisiera..., desearía.

¿Nos pintamoso nos maquillamos? - 277

Poznasz, jak nazywać przedmioty i czynności związane z makijażem. Pokażemy, jak wyrażać przypuszczenia. Nauczymy Cię, jak stosować zaimki wzmacniające: más/menos i demasiado.

Un bebé ecológico - 285

Czy ekologia przy maluchu jest możliwa? Tę część poświęcamy tematyce dotyczącej środowiska i ekologii. Pomożemy Ci również tworzyć zdania przyczynowo-skutkowe oraz zdrobnienia.

Madres – superheroínas - 293

W tym rozdziale nauczysz się mówić o problemach domowych i wyrażać opinię o tym, co Cię denerwuje: Me molesta…, Me saca de quicio…. Powtórzymy też podstawowe liczebniki porządkowe.

 

Sprawdź się 301

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »