Pakt z diabłem - Dick Lehr, Przemysław Bieliński

Pakt z diabłem

Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 978-83-65282-00-2
Język: Polski
Data wydania: 7 października 2015
Liczba stron: 408
Rozmiar pliku: 3,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 31,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Dick Lehr, Przemysław Bieliński w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Na podstawie tej książki powstał film z Johnnym Deppem.

John i James dorastali razem na ulicach Bostonu. Po latach, gdy jeden był agentem FBI, a drugi mafiosem, zawarli pakt. To, co wydarzyło się później, wymknęło się spod kontroli i doprowadziło do serii zabójstw i do największego skandalu w historii FBI.

Dick Lehr wykłada dziennikarstwo na Uniwersytecie Bostońskim. Jako reporter przez niemal dwadzieścia lat pracował w redakcji „Boston Globe”, był nominowany do nagrody Pulitzera i zdobył liczne nagrody dziennikarskie. Dwukrotnie został nominowany do prestiżowej Edgar Award. Mieszka w Belmont w stanie Massachusetts z żoną Karin i czwórką dzieci.

Gerard O’Neill przez dwadzieścia pięć lat był redaktorem w zespole Spotlight, który zajmował się dziennikarstwem śledczym w „Boston Globe”, a następnie został wykładowcą dziennikarstwa. Jest laureatem nagrody Pulitzera oraz wielu innych nagród. Mieszka w Bostonie z swoją żoną Janet. Mają dwóch synów.

Pakt z diabłem przez czterdzieści osiem tygodni znajdował się na listach bestsellerów „New York Timesa” i „Boston Globe”, zdobyła także Edgar Award.