Strona główna » Księgarnia » eBooki » Podróże » Bałkany zebrane z asfaltu
Bałkany zebrane z asfaltu - Michał S. Mazurek

Bałkany zebrane z asfaltu

Wydawnictwo: Novae Res
ISBN: 978-83-7942-627-0
Język: Polski
Data wydania: 1 lipca 2015
Liczba stron: 216
Rozmiar pliku: 22,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 36,00 zł
Nasza cena: 30,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Michał S. Mazurek w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Michał Mazurek zabiera czytelników w motocyklową podróż po Europie Południowo-Wschodniej, w tym przede wszystkim po Bałkanach. Podróż zmysłową, pełną niesamowitych widoków, smaków, zapachów i dźwięków.

Autor przemierza asfaltowe i szutrowe drogi, miasta i góry, granice kolejnych państw, zbaczając często z popularnych szlaków proponowanych w przewodnikach turystycznych. Wszystko po to, aby dotrzeć do fascynujących miejsc, w których wielka, często trudna i bolesna historia regionu spotyka się z tą mniejszą, dotyczącą pojedynczych ludzi, a także po to, by snuć opowieść o nieodkrytych zakątkach, w których przeszłość przenika się z teraźniejszością, a lokalna kuchnia łączy się ze zwyczajami mieszkańców.

Na kolejnych kartach opowieści zmieniają się miesiące i lata, motocykle przemierzające tysiące kilometrów, towarzysze podróży oraz widoki podziwiane z siodła. Niezmienna pozostaje jednak widoczna do ostatniej strony pasja Autora oraz jego miłość do motoryzacji, Bałkanów i mocarnie zbudowanego, południowego wina.