Strona główna » Księgarnia » eBooki » Biografie » Everest. Na pewną śmierć
Everest. Na pewną śmierć - Ja­nusz Ochab, Stephen G. Michaud

Everest. Na pewną śmierć

Wydawnictwo: Agora
ISBN: 978-832-681-757-1
Język: Polski
Data wydania: 9 września 2015
Liczba stron: 203
Rozmiar pliku: 1,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 29,99 zł
Wybrany format: Ebook  - Ja­nusz Ochab, Stephen G. Michaud w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Dziesiątego maja 1996 roku, wysoko w Strefie Śmierci na Mount Everest, w straszliwej burzy śnieżnej zginęło dziewięć osób. Następnego dnia jedna z nich dostała szansę na drugie życie. Kiedy ratownicy dotarli do Becka Weathersa uznali, że umiera i zostawili go bez pomocy.
Dwanaście godzin później ślepy, bez rękawic, okryty lodem, Weathers dotarł do obozu. Przeżył mimo ciężkich odmrożeń i utraty nosa. Jego książka to wstrząsający pamiętnik ocalałego uczestnika najtragiczniejszej wyprawy na Mount Everest. To także poruszająca opowieść o tym, do czego może być zdolny człowiek, kiedy dostaje od życia drugą szansę.

„Gdybyście wiedzieli, że za godzinę umrzecie, o czym byście myśleli? Co zaprzątałoby was w tych ostatnich chwilach? Nic dziwnego, że widziałem wtedy przed sobą moją żonę, Peach, i dwoje moich dzieci. Oczami wyobraźni widziałem ich tak wyraźnie, jakby naprawdę stali tuż obok mnie. (…) Jakaś siła we mnie w ostatniej chwili odrzuciła śmierć i prowadziła mnie, ślepego i ledwie trzymającego się na nogach, byłem prawdziwym żywym trupem – do obozu i do nowego życia” – fragment książki