Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Pracy » „Przejściowe” umowy terminowe − nowe przepisy dla obecnych umó...
„Przejściowe” umowy terminowe − nowe przepisy dla obecnych umó... - Katarzyna Wrońska-Zblewska

„Przejściowe” umowy terminowe − nowe przepisy dla obecnych umó...

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka
ISBN: 978-83-269-4152-8
Język: Polski
Data wydania: września 2015
Liczba stron: 7
Rozmiar pliku: 966,4 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 12,18 zł
Wybrany format: Ebook  - Katarzyna Wrońska-Zblewska w formacie PDF


Przyjęta 25 czerwca 2015 r. nowelizacja Kodeksu pracy (zacznie obowiązywać po upływie sześciu miesięcy od dnia publikacji w Dzienniku Ustaw, tj. 22 lutego 2016 r.) wprowadza szereg istotnych zmian w zakresie zasad zawierania umów terminowych. Określa ona „na nowo” zasady limitowania umów na czas określony, zmienia okresy ich wypowiedzenia oraz wprowadza dopuszczalność rozwiązania za wypowiedzeniem każdej z nich. Likwiduje również umowę na czas wykonania określonej pracy i „sankcjonuje” stosowane dotychczas w praktyce zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy.
Ponadto w ustawie znalazły się zapisy przejściowe, które przesądzają o tym, jak należy traktować umowy o pracę zawierane przed dniem wejścia w życie nowych przepisów i trwające w tej dacie. W zależności od okoliczności, mogą do nich być stosowane przepisy dotychczasowe lub nowe – wprost lub z pewnymi modyfikacjami.