Strona główna » Księgarnia » eBooki » Literatura faktu » Mafia nie daje czasu
Mafia nie daje czasu - Karolina Dyjas-Fezzi, Anna Vinci

Mafia nie daje czasu

Wydawnictwo: Muza
ISBN: 978-83-7758-942-7
Język: Polski
Data wydania: 16 września 2015
Liczba stron: 163
Rozmiar pliku: 2,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 27,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Karolina Dyjas-Fezzi, Anna Vinci w formacie EPUB Pozostałe formaty:


  • o działaniu klanów mafijnych
  • o zdobywaniu przez nich władzy i dominacji
  • o wojnie z państwem i władzami, naznaczonej zabójstwami polityków, prokuratorów, policjantów, o wojnie, której ofiarami staja się także przypadkowi świadkowie


Książka powstała na podstawie wywiadu przeprowadzonego przez pisarkę i publicystkę Annę Vinci z byłym mafioso Gaspare Mutolo, jednym z niewielu, którzy zdecydowali się na współpracę z władzami, na program ochrony świadków koronnych i zdołali wraz z całą rodziną rozpocząć nowe życie, umykając przed krwawą zemstą mafii.

Świadek, uczestnik, wykonawca oraz zleceniodawca niezliczonych nielegalnych procederów i morderstw kreśli osobisty portret przestępczego świata - sycylijskiej Cosa Nostra.

Przekazywane przez Mutolo informacje pozwoliły wyjaśnić nie tylko zawiłości koneksji mafijnych i doprowadzić do wielu aresztowań i procesów, ale i rzuciły światło na powiązania mafii z politykami. 

Ta autentyczna i wiarygodna publikacja stanowi dopełnienie wydanej w Muzie książki „Mafia spółka jawna” autorstwa Giovanniego Tiziana , który z kolei przedstawia temat mafii z perspektywy drobiazgowego śledztwa dziennikarskiego.