Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Monografie Prawnicze » Jawność i jej ograniczenia. Przeciwdziałanie przestępczości. Tom ...
Jawność i jej ograniczenia. Przeciwdziałanie przestępczości. Tom ... - Grażyna Szpor

Jawność i jej ograniczenia. Przeciwdziałanie przestępczości. Tom ...

Wydawnictwo: C. H. Beck
ISBN: 978-83-255-7573-1
Język: Polski
Data wydania: 2015
Liczba stron: 272
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 109,00 zł
Nasza cena: 109,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Grażyna Szpor w formacie PDF


Niniejsza monografia stanowi pierwsze w krajowej literaturze prawniczej opracowanie odnoszące się do problematyki przetwarzania danych w obszarze monitorowania, wykrywania i zapobiegania przestępstwom, zaprezentowanej głównie z perspektywy karnoprawnej.

Praca składa się z trzech zasadniczych części. Pierwsza koncentruje się na wysoce aktualnych zagadnieniach przetwarzania danych przez organy ścigania i bezpieczeństwa publicznego w warunkach szybkiego rozwoju technologii informacyjnych. Druga stanowi próbę analizy i oceny funkcjonującego w płaszczyźnie krajowej modelu karnoprawnych ograniczeń jawności w obszarze monitorowania, wykrywania i zapobiegania przestępstwom. Ostatnia część monografii dotyczy z kolei szerokiego spektrum problemów zawierających się w temacie prawnokarnej ochrony uprawnień służb państwowych odpowiedzialnych za monitorowanie i wykrywanie przestępstw oraz zapobieganie im do gromadzenia informacji.