Strona główna » Księgarnia » Pseudohellenika czyli siedem esejów na siedem dni podróży po Grecji

Kategorie ebooków

Pseudohellenika czyli siedem esejów na siedem dni podróży po Grecji - Mariusz Byliński

Pseudohellenika czyli siedem esejów na siedem dni podróży po Grecji

Wydawnictwo: Psychoskok
ISBN: 978-83-7900-425-6
Język: Polski
Data wydania: 25 sierpnia 2015
Liczba stron: 51
Rozmiar pliku: 1,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 13,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Mariusz Byliński w formacie MOBI Pozostałe formaty:


„Pseudohellenika” Mariusza Bylińskiego to eseje z ironią i filozoficzna refleksją. Autor ze swobodą łączy oba elementy przedstawiając czytelnikom długą galerię postaci tradycyjnie kojarzonych z kulturą grecką. Są to mityczni herosi, filozofowie, teologowie, poeci, kompozytorzy i malarze, jednak głównymi bohaterami są postaci mniej znane.

Eseje Mariusza Bylińskiego z pozoru mogą wydawać się erudycyjne, jednak wgłębiając się w lekturę, zauważyć można że przesycone są dystansem i ironią, która jest wynalazkiem greckim, dlatego autor wybrał ją jako dominatę stylistyczną swoich utworów. Nie narzuca czytelnikowi gotowych odpowiedzi, a poprzestaje na pytaniu i sugestii. Na uwagę zasługują też przywołania i cytaty, z których autor często korzysta, wplatając je w tok swojej narracji. Stanowią one nie tylko dopełnienie wywodu ale i same w sobie są zajmującą lekturą.

Książka Mariusza Bylińskiego warta jest uwagi i spodoba się tym, którzy przedkładają mozolne poszukiwanie mądrości nad jednoznaczne recepty na szczęśliwe życie i lubią to robić na różne sposoby.