Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Metamorphosis - Waldemar Lejdward

Metamorphosis

Wydawnictwo: Goneta
ISBN: 978-83-63783-93-8
Język: Polski
Data wydania: 28 lipca 2015
Liczba stron: 93
Rozmiar pliku: 651 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
14,90 zł
Nasza cena:
14,90 zł

Dostępne formaty plików:

PDF , EPUB, MOBI

Studiowanie to najpiękniejszy czas dla człowieka. Radość młodości, pęd do wiedzy, poznawanie nowego otoczenia, nowych ludzi i samodzielnego dorosłego życia wypełniają czas młodym ludziom wchodzącym w wiek dojrzały, wyswobodzonych spod kurateli rodziców.

Niniejsza książka opowiada historię rocznika 1963 Studium Nauczycielskiego w Gdańsku przy ul. Kładki. Historia umiejscowiona została w akademiku, barwnym miejscu i centrum życia studenckiego. Lata sześćdziesiąte XX wieku to z perspektywy naszych czasów epoka prawie zamierzchła. Dziwić może istnienie komisji etycznej, która niczym daleko wysunięte rodzicielskie ramię miała za zadanie pilnowania moralności młodych, pełnych energii i nabuzowanych hormonami młodych ludzi. Nie przeszkadzało to rzecz jasna ówczesnym żakom omijać te zasady moralne.

Na kartach niniejszej historii pokazany jest przekrój różnych charakterów ludzkich, zwyczajów i umiejętność życia w zespole. Wszak akademik to jedno wielkie mrowisko, w którym trudno o prywatność i wyciszenie. Zadzierzgnęły się tu przyjaźnie i miłości, pojawił się temat ciąży i plotkarstwa, ale też podtrzymywanie się na duchu i pomoc w każdej potrzebie. Na naszych oczach młodzi ludzie dorośleją, zmieniają się, podejmują niejednokrotnie samodzielne życiowe decyzje, czego dotychczas nie musieli robić.

Kto pamięta swoje studia z tamtych czasów, powinien koniecznie przeczytać „Metamorphosis”, by wrócić do swoich starych, dobrych czasów. Ci, którzy teraz stają się studentami, powinni poznać dawne zwyczaje.

Jedno jest pewne, życie akademickie zawsze, w każdych czasach niesie ze sobą urok wspomnień i bez względu na czasy, w życiu dorosłym z miłą chęcią wraca się do tamtych dni, wyrzucając historie niechciane, a wspominając jedynie to, co najpiękniejsze i najradośniejsze.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »