Przyloty na Ziemię - Edward Guziakiewicz

Przyloty na Ziemię

Wydawnictwo: E-bookowo
ISBN: 978-83-929666-2-3
Język: Polski
Data wydania: 2006
Liczba stron: 467
Rozmiar pliku: 619,6 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 35,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Edward Guziakiewicz w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Ten obszerny tom zawiera dziewięć mikropowieści SF Edwarda Guziakiewicza, napisanych w latach 1995-2011: „Afrodyta”, „Banita”, „Ekscytoza”, „Przerwany lot”, „Genesis”, „Misja: Europa”, „Syreny z Cat Island”, „Supernowa” i „Kasandra”.

Są to utwory o podobnej wielkości. Różnią się one znacznie tematyką i czasem akcji, jednakże ich zestawienie nie jest całkiem przypadkowe. Znajdujemy w nich podobny motyw przewodni. Wiążą się one bowiem nie tyle z okrzyczanymi wyprawami w kosmos (odlotami z Ziemi), co raczej z powrotami na planetę matkę.

Jaka jest fantastyka, prezentowana w tych utworach? Może ona bawić, wzruszać i śmieszyć. W pierwszej kolejności dostarcza więc rozrywki. Nie brakuje w niej wątków sensacyjnych i kryminalnych. Ze względu na nasycenie erotyką kwalifikuje się ona do tzw. subtelnej różowej serii. Wyobraźnia szukającego nowych doznań czytelnika znajduje tu pożywkę w postaci zaskakujących konwencji i rozwiązań. Nie jest jednak przy tym pozbawiona głębszych analiz o charakterze psychologicznym.

 

Spis treści

Afrodyta

Banita

Ekscytoza

Genesis

Przerwany lot

Misja: Europa

Syreny z Cat Island

Supernowa

Kasandra